komiksrecenzja komiks

Deadly Class. Nigdy nie wracaj – recenzja

Deadly Class to historia wymyślona przez Ricka Remendera i Wesa Craiga, którzy zabierają swoich czytelników do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Oczywiście, jak sam tytuł sugeruje, mamy tu do czynienia ze szkołą. Nie jest to jednak normalna szkoła, a elitarna placówka szkoląca światowej klasy zabójców.

Obecnie na naszym rynku wydawniczym, za sprawą wydawnictwa Non Stop Comics, dostępny jest ósmy tom przygód Marcusa i jego kompanów. Historia w nim ukazana zatacza krąg. Bohaterowie po wielu śmiertelnie niebezpiecznych przygodach i utracie wielu bliskich ponownie wracają do Kings Dominion. Tu dostają kolejną szansę, jednak zaszłości z przeszłości i chęć odwetu nadal stanowi realne zagrożenie. Pytanie tylko kto wykona pierwszy ruch?

Tom ósmy ponownie zwalnia tempo

Może poza scenami z Japonii, gdzie Saya ucieka z niewoli u swojego brata. Planuje on przejąć władzę w całej Japonii, a ją uczynić kozłem ofiarnym. Nie wszystko idzie jednak po jego myśli, a Saya w iście hollywoodzkim stylu ucieka, aby ostatecznie trafić do Kings Dominion.

Mimo to album nadal wypełniony jest solidnymi dialogami i świetną grafiką. Fabularnie, poza ucieczką Sayi, jednak zbyt dużo tu się nie zmienia. Brakuje tu mocnego uderzenia, z którego znana jest seria. Zaskakujący może być początek, w którym Marcus wyrusza w podróż w przeszłość. Oczywiście tylko w swojej głowie i pod wpływem pewnych nielegalnych środków odurzających. Chce odkryć samego siebie. Czy mu się to uda. Sprawdźcie sami. Powiem tylko, że robi to w iście wariackim stylu, przypominającym jego poprzednie przygody z narkotykami.

Wizualnie tom nie różni się od swoich poprzedników. Craig kreuje swoją charakterystyczną kreskę, która idealne wpasowuje się w klimat szalonych lat osiemdziesiątych. Może i jest lekko przerysowana, ale rewelacyjnie oddaje klimat historii Remendera. Szalonej, bezkompromisowej, pełnej wyrafinowanej przemocy, balansującej na granicy dobrego smaku. Czekamy więc z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków w Kings Dominion.

Deadly Class. Nigdy nie wracaj
Twórcy: Rick Remender, Wes Craig, Jordan Boyd
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 23 lutego 2022

Egzemplarz można nabyć na Non Stop Comics

https://nonstopcomics.com

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.