Bez kategorii

Redakcja Mechaniczna Kulturacja

REDAKCJA:

DAMIAN DRABIK – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury. Publikował recenzje m.in. w Creatio Fantastica, QFancie, Paradoksie i Gildii Filmu. Ma na swoim koncie także publikacje prozatorskie: „Wydarzenia radomskie” („Nowa Fantastyka” 6/2012); „Plama” („Qfant” nr 19/2013). Jego recenzja „Kwiatu wiśni i czerwonej fasoli” została wybrana najlepszą recenzją 2016 według Organizacji Blogów Filmowych.

KONTAKT: damian.drabik@wp.pl

TOMASZ DRABIK  – WSPÓŁZAŁOŻYCIEL STRONY, REDAKTOR, RECENZENT

O MNIE: Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane. Jego recenzja „Sicario” znalazła się w piątce najlepszych recenzji filmowych 2015 roku według Organizacji Blogów Filmowych.

KRZYSZTOF STRZELECKI – RECENZENT

O MNIE: Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona. 

KONTAKT: k.strzelecki88@gmail.com

PAWEŁ BIEGAJSKI – RECENZENT

O MNIE: Nałogowy kinomaniak i książkocholik. Plotka głosi, że przeczytał „Rozmowę w Katedrze” i „Braci Karamazow” w przedszkolu i to w oryginale. Nieuleczalny miłośnik poetyki kina Lava Diaza, społecznych obrazów Yasujiro Ozu i dyskretnego uroku Bunuela. Naiwnie wierzy, że wśród nowości wydawniczych odkryje nowy „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Twórca bloga Melancholia Codzienności. Z wykształcenia ekonomista, z zawodu nauczyciel. Częściej można go spotkać w koszulce Arsenalu Londyn niż w garniturze.

KONTAKT: melancholiacodziennosci@gmail.com

WWW: http://melancholiacodziennosci.blogspot.com/

KRZYSZTOF BORZĘCKI – RECENZENT

O MNIE: Bloger książkowy działający w sieci jako Czytalski, wychowany na książkach Alfreda Szklarskiego, Zbigniewa Nienackiego, serii o Trzech Detektywach i komiksach ze Spider-Manem. Obecnie specjalizujący się w klimatach kryminalnych, sensacyjnych i militarnych. Z pierwszego wykształcenia ekonomista, z drugiego informatyk.

KONTAKT: czytalski.pl@gmail.com

WWW: http://www.czytalski.eu

AGNIESZKA SATŁAWA – RECENZENTKA 

O MNIE: Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. Ma alergię na horrory.

KONTAKT: a.satlawa@op.pl 

JULIA DRABIK – RECENZENTKA

O MNIE: Ma 12 lat i uczęszcza do szkoły podstawowej. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Uwielbia twórczość Andrzeja Maleszki i Lucy Mount Montgomery. Kocha zwierzęta, w szczególności swoją świnkę Rudzię.

KATARZYNA SATŁAWA

https://kulturacja.pl/wp-content/uploads/2020/09/119962812_2777730529131136_4297745605066497644_n.jpgO MNIE: Z wykształcenia filolog klasyczny, z zamiłowania kolekcjonerka książek, gier planszowych i gadżetów wszelakich. Uwielbia lektury, które przenoszą ją jak najdalej od szarej rzeczywistości, dlatego wraz z bohaterami chętnie przenosi się do czasów antycznych, średniowiecznych zamków, magicznych krain zamieszkałych przez smoki lub na Marsa w drodze na skolonizowany księżyc Jowisza. Nie przepada za romansami, za to historie o seryjnych mordercach i opętanych dzieciach czyta do poduszki.

KONTAKT: satlawa.katarzyna@gmail.com

BYLI WSPÓŁPRACOWNICY: Adrian Widłak, Ola Durjasz, Monika Salamucha, Jakub Łaszkiewicz, Mira Fecko.

GOŚCINNE TEKSTY PUBLIKOWALI: Klara Sadkowska, Marta Stusek, Sylwia Markiewicz