Bez kategorii

Najnowsze Recenzje | Film

Na Mechanicznej Kulturacji znajdziecie dużą bazę recenzji filmów – zarówno nowości jak i klasyków kina. Opinie na temat produkcji kinowych, telewizyjnych, premier w VOD: Netflix, HBO, Amazon Prime Video i wielu innych serwisach streamingowych. Nie brakuje także tekstów omawiających wydania DVD i Blue-ray.

Recenzje filmów w naszym portalu przygotowywane są starannie przez różnych autorów o odmiennych zainteresowaniach. Znajdziecie tu zarówno teksty poświęcone głośnym kinowym blockbusterom jak i kameralnym artystycznym produkcjom. Sporo miejsca poświęcamy także telewizyjnym nowościom z Netfliksa, w szczególności kryminałom i thrillerom a także horrorom.

Recenzja filmu na Mechanicznej Kulturacji to zawsze rzetelny tekst przygotowany przez danego autora. Na ocenę często składają się własne upodobania danego recenzenta, dlatego nie brakuje w poszczególnych opiniach subiektywnych wypowiedzi. Staramy się jednak, aby na ogólną ocenę recenzji filmu wpłynęła obiektywna analiza takich elementów, jak fabuła, aktorstwo czy jakość realizacji.

A czym jest recenzja filmu? To tekst stanowiący krytyczną ocenę utworu filmowego oparty na umotywowanej i uargumentowanej opinii recenzenta. Oprócz samej opinii powinny się w niej znaleźć także podstawowe informacje o prezentowanej produkcji. Dziś z uwagi na krótką żywotność wytworów popkultury recenzuje się przede wszystkim premiery, ale na Mechanicznej Kulturacji znajdziecie także teksty przypominające starsze filmy, np. klasyki VHS i produkcje z różnych okresów XX wieku.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.