komiksrecenzja komiks

Wolverine. Czerń, Biel i Krew – recenzja

Postać Wolverine’a jest dobrze znana nie tylko fanom komiksów. Ten tajemniczy mutant jest ikoną wśród superbohaterów. Jego przygody opisywane były w komiksach, a jego wyczyny przedstawiane w animacjach i filmach pełnometrażowych. Nic więc dziwnego, że każda nowa pozycja z jego udziałem wzbudza tak wiele emocji wśród fanów.

Nie inaczej było z  komiksem Wolverine. Czerń, biel i krew, który nie tylko ukazuje dwanaście nieopowiedzianych epizodów z życia Logana, ale skupia się głównie na najkrwawszych bitwach jakie ten enigmatyczny mutant stoczył. Intrygujący jest również fakt,  że komiks ten zapoczątkował serię Black, White & Blood, w której w podobnej konwencji ujrzymy przygody Carnage’a i Deadpoola. W Polsce komiks ukazał się nakładem wydawnictwa Mucha Comics, a do kupienia jest między innymi w księgarni taniaksiazka.pl, wraz z innymi komiksowymi nowościami.

Już sam tytuł zdradza konwencję komiksu. Wszystkie historie opowiedziane są bowiem w trzech kolorach. Nie jest to oczywiście żadna nowość w stylistyce komiksowej. Mimo to forma ta idealnie komponuje się z krwawymi historiami, których twórcami są między innymi Gerry Duggan, Chris Claremont, John Ridley, Donny Cates, Jed MacKay i Kelly Thompson. Kreślą oni naprawdę wyraziste, brutalne i krwawe historie, które nie tylko spływają karminową czerwienią, ale emanują szaleństwem i dzikością. Ukazują Logana jako postać, która zabija bez wahania, ale i bez wahania poświęca się dla słabszych.

Każda historia, mimo że opowiedziana jest w czarno-białych klimatach okraszonych krwistą czerwienią, różni się od siebie całkowicie. Każda historia ma swój wyrazisty styl i potrafi przyciągnąć uwagę nie tylko samą historią, ale przede wszystkim klimatem. Wrażenie robi przede wszystkim wyróżniająca się czerwień. W zależności od historii jest ona dosłowna, czyli pokazuje krwawą sieczkę, którą Wolverine urządza swoim przeciwnikom. Innym razem jest umowna, a wręcz symboliczna. Mimo to za każdym razem przykuwa uwagę czytelnika.

Wolverine. Czerń, biel i krew to naprawdę mocny i wyrazisty komiks, który daje całe mnóstwo przyjemności z lektury. Jest to kwintesencja przygód Logana i jego legendy. Dziki, brutalny i krwawy. Czego więcej można chcieć? Rozrywka w najczystszej postaci. Z niecierpliwością czekamy na kolejne odsłony cyklu Black, White & Blood

Wolverine. Czerń, biel i krew
Twórcy: Gerry Duggan, Chris Claremont, John Ridley, Donny Cates, Jed MacKay i Kelly Thompson
Seria: Black, White & Blood
Wydawnictwo: Mucha Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 3 sierpnia 2021

Wolverine. Czerń, biel i krew można kupić na taniaksiazka.pl

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.