komiksKryminalna Kulturacjarecenzja komiks

Deadly Class. Wężowisko – recenzja

Wężowisko to trzeci tom komiksu Deadly Class, autorstwa Ricka Remendera i Wesa Craiga. Kontynuuje on wątki z dwóch poprzednich zeszytów, ukazując nie tylko skomplikowane relacje między bohaterami, ale i życie z konsekwencjami impulsywnych wyborów. Kolejny tom podobnie jak poprzednie ukazał się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Tom drugi zakończył się w bardzo dramatycznym momencie. Po konfrontacji ze swoim przeciwnikiem z czasów pobytu w sierocińcu, Marcus i reszta ekipy wpadają z deszczu pod rynnę. Rodzina Chicko, którego ekipa młodocianych zabójców zamordowała wcześniej, zjawia się pałając żądzą zemsty. Ich konfrontacja przez prawie połowę zeszytu to jedno wielkie szaleństwo, przepełnione pędzącą i brutalną akcją, gdzie krew leje się strumieniami.

Druga połowa też do przyjemnych nie należy. Po powrocie do King’s Dominion wszyscy zaczynają odczuwać konsekwencje swoich decyzji. Jedni fizycznie, inni w relacjach ze sobą. Jedno jest pewne, nie da się tu nudzić, a z każdym kolejnym dniem nauki pojawiają się kolejne problemy, z którymi Marcus musi sobie radzić.

Tom trzeci nadal charakteryzuje się pędzącą akcją, choć mocno zarysowany zostaje tu wątek fabularny, ale również obyczajowy, w relacjach między bohaterami. Praktycznie całość poświęcona jest Marcusowi i jego relacji z Marią, która znika ze szkoły, jak również z pozostałymi przyjaciółmi, z którymi popada w konflikt. Sam Marcus wpada w kokainowy nałóg, który nie pozwala mu trzeźwo myśleć. Jego kolejne decyzje popychają go w jeszcze większą przepaść i drogę bez odwrotu.

Deadly Class. Wężowisko to nadal wysokiej jakości zabójcza rozrywka dla dorosłych, w której nie istnieją żadne granice etyczne. Przemoc, morderstwa i przekleństwa sprawiają, że obrazy fascynują, ale i przerażają, wywołując mnóstwo negatywnych emocji. Paradoksalnie jednak całe to zło w jakiś przewrotny sposób potrafi zafascynować. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle.

Deadly Class. Tom 3. Wężowisko
Twórcy: Rick Remender, Wes Craig
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 11 września 2019

 

 

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.