komiksrecenzja komiks

Deadly Class. Tom 2 – recenzja

Fani Deadly Class mają okazję ponownie cofnąć się w czasie do lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i wraz z bohaterami ruszyć w szaloną i zabójczą przygodę przeznaczoną tylko dla dorosłych czytelników. Historia wymyślona przez Ricka Remendera i Wesa Craiga, kontynuuje wątki z poprzedniego tomu, ale również kreśli nowe, ukazując zarazem skomplikowane relacje między bohaterami.

Tom pierwszy skończył się w bardzo newralgicznym momencie. Po pierwsze zginął jeden z uczniów, syn meksykańskiego mafijnego bossa. Po drugie świadkiem zajścia był pewien psychopatyczny osobnik, który od dłuższego czasu planował zemstę na Marcusie. Wydarzenia z tomu drugiego są niejako wypadkową tamtych. Bohaterowie, nie mogąc czuć się bezpieczni, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Jak wiadomo, nic nie pójdzie po ich myśli.

Tom drugi ponownie na pierwszym miejscu stawia na wartką i pędzącą akcję. Sama fabuła schodzi na drugi plan, choć i tak jest ona bardziej wyrazista niż w pierwszej osłonie. Historia nadrabia zaś stylistyką, serwując czytelnikowi niesamowite kadry, różniące się miedzy sobą kolorami, układem i kompozycją. Historię czyta się obrazami.

Twórcy stawiają również na bohaterów. W pierwszym tomie mogliśmy już ich poznać dosyć szczegółowo. Wiemy z jakich środowisk pochodzą i jakie są ich priorytety. Autorzy teraz idą o krok dalej, szczególnie jeżeli chodzi o postać Marcusa. Prezentują owiane niemal legendą wydarzenia sprzed pożaru w sierocińcu, o który oskarżony został właśnie Marcus. Poznajemy jego śmiertelnego wroga i sytuację, która ich skonfliktowała. Poza tym dalej obserwujemy młodzieńcze problemy i próby radzenia sobie z nimi, oczywiście przez pryzmat zabójczego środowiska.
Deadly Class. Tom 2 nadal trzyma wysoką formę. Zabójcza rozrywka jest kontynuowana, a przemocy, wulgaryzmów i krwawych morderstw jest jeszcze więcej. Obrazy balansujące na granicy realizmu i absurdu mocno wwiercają się w wyobraźnię. Uważać tylko trzeba, aby nie wpaść w pułapkę i nie przejść na ciemną stronę mocy.

Deadly Class. Tom 2
Twórcy: Rick Remender, Wes Craig
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 15 maja 2019

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.