KsiążkiKsiążki nowości

R.J. Palacio, autorka „Cudownego chłopaka” przyjedzie do Polski

R.J. Palacio, autorka powieści „Cudowny chłopak”, która posłużyła za kanwę do scenariusza filmu o tym samym tytule, po raz pierwszy odwiedzi Polskę! R.J. Palacio będzie gościem, Warszawskich Targów Książki. Spotka się też z młodymi (i starszymi) czytelnikami w warszawskim kinie Atlantic.R.J. Palacio, autorka powieści „Cudowny chłopak”, która posłużyła za kanwę do scenariusza filmu o tym samym tytule, po raz pierwszy odwiedzi Polskę! R.J. Palacio będzie gościem, Warszawskich Targów Książki. Spotka się też z młodymi (i starszymi) czytelnikami w warszawskim kinie Atlantic.

Pokaz filmu i spotkanie z R. J. Palacio, autorką książki „Cudowny chłopak” w kinie Atlantic. Czwartek 23 maja 2019 godz. 11.30 Kino Atlantic – Warszawa. 

Wydawnictwo Albatros, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej oraz Kino Atlantic mają przyjemność zaprosić dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców młodzieży, animatorów kultury, pedagogów szkolnych,a przede wszystkim dzieci i młodzież na pokaz filmu „Cudowny chłopak” oraz spotkanie z R.J. Palacio – autorką książki „Cudowny chłopak”.

O tolerancji, różnorodności, otwartości na innych oraz o tym, dlaczego warto być dobrym z R.J. Palacio rozmawiać będzie Artur Wolski.

R.J. Palacio na Warszawskich Targach Książki 2019

WTK spotkanie dla dzieci

Piątek 24 maja 2019 12:00 – 13:00 sala Barcelona

Wybierz dobroć! Dlaczego warto być uprzejmym, tolerancyjnym i otwartym – warsztaty i spotkanie z R.J. Palacio, autorką książki „Cudowny chłopak”.

Spotkanie prowadzą: R.J. Palacio oraz prezes portalu Czas Dzieci Agnieszka Karp-Szymańska.
Organizator: Warszawskie Targi Książki, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i Wydawnictwo Albatros

WTK spotkanie dla nauczycieli i bibliotekarzy 

Piątek 24 maja 2019 13:00 – 14:00 sala Barcelona

„Kiedy masz wybór: czy dać dowód swojej racji, czy dobroci, daj dowód swojej dobroci” – spotkanie z R. J. Palacio, autorką książki „Cudowny chłopak”

O tolerancji, różnorodności, edukacji, literaturze i czytelnictwie z R.J. Palacio rozmawiać będzie Sylwia Chutnik – pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa, kuratorka festiwali i inicjatyw literackich, laureatka nagród literackich i społecznych.

WYBIERZ DOBROĆ (ang. Choose Kind) – Stany Zjednoczone oszalały na punkcie tego projektu! A wszystko przez Augusta Pullmana, bohatera książki R.J. Palacio, który dzielnie wałczył o akceptację szkolnych kolegów na kartach książki „Cudowny chłopak”. Szkoły, biblioteki, księgarnie, lokalne społeczności – dorośli i dzieci. W trwającym już od sześciu lat programie może wziąć udział każdy, kto traktuje dobroć jako życiową wytyczną i chciałby dołączyć do siedemdziesięciotysięcznej społeczności!

R.J. Palacio – Ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania na Manhattanie, a także Parsons School of Design, gdzie rozwijała swoje umiejętności ilustratorskie. Zawodowo od lat związana jest z największymi nowojorskimi wydawnictwami książkowymi.

Jej debiutancka powieść „Cudowny chłopak”, bestseller „New York Timesa”, odniosła międzynarodowy sukces – została opublikowana w 45 krajach i sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy. 
Zachęcające do czynienia dobra i bycia życzliwym przesłanie książki stało się inspiracją do zorganizowania kampanii społecznej o nazwie WYBIERZ DOBROĆ, która spotkała się z ogromnym zainteresowaniem i poparciem ze strony zarówno dzieci, jak i dorosłych, i to nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Powieść „Cudowny chłopak” bardzo szybko stała się jedną z ulubionych książek amerykańskich nauczycieli, tym bardziej, że na jej bazie powstały materiały dydaktyczne dla nauczycieli, a akcja edukacyjna została przeprowadzona w skali całego kraju. W oparciu o książkę powstały warsztaty i spotkania edukacyjne. 

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.