Dla DzieciKsiążkirecenzja książka

Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy dzikich krain – recenzja

Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy dzikich krain to kolejna intrygująca propozycja dla najmłodszych od wydawnictwa Świetlik. Książka, która ma zarówno bawić jak i uczyć najmłodszych, dostępna jest do kupienia wśród innych nowości w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Ta wyjątkowa książeczka, w twardej oprawia i z wieloma ciekawymi rysunkami, jest swoistą skarbnicą wiedzy na temat mitów i legend z całego świata. Skonstruowana jest w prosty i przystępny sposób, bez zagłębiania się w zbędne szczegóły. Skupia się na najważniejszych elementach wierzeń czy postaci, które gdzieś w naszej świadomości się przewijają, ale nie skupiamy się na ich istocie.

Autorka opowiada o powstaniu wód, gór i lasów  w różnych kulturach. Skupia się głównie na mitologi nordyckiej, greckie, słowiańskiej czy japońskiej, ale nie tylko. Są tu historie z wierzeń Maorysów, czy elementy mitów irlandzkich. Nie brakuje tu opowieści o duchach, olbrzymach, trollach i elfach. Jest rozdział poświęcony wodnym potworom. Od Lewiatana po Krakena. Każdy znajdzie tu mnóstwo ciekawostek pokazanych w prosty i przystępny sposób.

Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy dzikich krain to kompendium wiedzy o światowych wierzeniach dla najmłodszych. Krótka i przystępna książka, która pozwoli dzieciakom spędzić czas na dobrej zabawie połączone ze zdobywaniem wiedzy.

Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy dzikich krain
Twórcy: Claire CoCK-Starkey, Samantha Dolan
Wydawnictwo: Świetlik
Gatunek:  mity, legendy
Data wydania: 22 marca 2023

Dzika Ziemia. Wierzenia i legendy dzikich krain można kupić w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.