filmrecenzja filmu

Mortal Kombat – recenzja wydania DVD

Mortal Kombat to seria kultowych gier wideo. Na tyle kultowych, że doczekały się nie tylko wielu kontynuacji na komputerach stacjonarnych i konsolach, ale też różnych adaptacji. Jedną z nich jest produkcja Warner Bros., która 1 września trafiła w Polsce do dystrybucji DVD i Blu-ray za sprawą Galapagos Films.

Bohaterem jest Cole Young, który mimo swoich umiejętności w sztukach walki, podkłada się w pojedynkach za pieniądze. Gdy pewnego razu zostaje zaatakowany prze zamaskowanego wojownika, odkrywa swoje przeznaczenie. Uciekając przed śmiertelnym zagrożeniem, wraz z innymi wojownikami trafia do świątyni Lorda Raidena, gdzie pod okiem doświadczonych wojowników trenują przed zbliżającym się turniejem Mortal Kombat. Jednak siły zła nie chcąc ryzykować przegranej w turnieju postanawiają pozbyć się niedoświadczonych zawodników. Dochodzi do przedwczesnej konfrontacji, której celem jest nie tylko przejęcie władzy, ale i uwierzenie we własne siły.

Największy i jedyny minus tej produkcji to brak wciągającej i angażującej fabuły. Twórcy jednak to podstawowe niedociągnięcie rekompensują widzom krwawymi i brutalnymi pojedynkami z finałowym fatality. Mowa oczywiście o bardzo brutalnym zakończeniu pojedynku. Całe widowisko koncentruje się na efektownych starciach. Liczy się tylko akcja, pojedynek i brutalny finał. Najdziwniejsze, że sam tytułowy Mortal Kombat, który stanowi punkt wyjścia dla fabuły, ostatecznie nie zostaje przedstawiony na ekranie. Bohaterowie walczą o przetrwanie i zdobycie umiejętności oraz swojego rodzaju mocy. To taki przedsmak przed mającym nadejść turniejem i jego konsekwencjami.

Widzowie zainteresowani samym filmem mogą nabyć wydanie DVD, które dodatkowo zawiera kilka niewykorzystanych scen. Więcej dodatków i ciekawostek z planu filmowego zawartych jest w wydaniach Blu-ray. Film dostępny jest z polskim lektorem i dźwiękiem Dolby Digital 5.1 oraz z polskimi napisami. Dodatek opatrzony jest jedynie polskimi napisami.

Jeżeli jesteście fanami gry Mortal Kombat i lubicie niezobowiązujące kino na przyzwoitym poziomie, szczególnie realizacyjnym, to produkcja Simona McQuoida jak najbardziej powinna się znaleźć w domowej biblioteczce. Film odwzorowuje bowiem niemal idealnie brutalne pojedynki z gier, a liczy się tu przecież tylko kto kogo mocniej zleje. Reszta nie ma znaczenia.

Mortal Kombat
Reżyseria: Simon McQuoid
Scenariusz: Greg Russo, Dave Callaham
Obsada: Lewis Tan, Jessica McNamee, Josh Lawson, Tadanobu Asano, Mehcad Brooks, Ludi Lin, Chin Han, Joe Taslin, Hiroyuki Sanada
Rok produkcji: 2021
Kraj produkcji: USA
Czas trwania filmu: 105 min.
Wersja wydania: 1
Wersje językowe filmu: polski DD 5.1, angielski, węgierski, czeski
Napisy: polskie, rumuńskie, węgierskie, czeskie, bułgarskie
Licencja: film do sprzedaży detalicznej z licencją do wypożyczania

 

Za materiał do recenzji dziękujemy dystrybutorowi Galapagos.
 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.