filmrecenzja filmu

Groźne Kłamstwa – recenzja nowego filmu Netflixa

Groźne Kłamstwa to kolejna nowość Netflixa, która zapełnia ramówkę przeznaczoną raczej dla telewizyjnych średniaków. Niskobudżetowa produkcja nie ma w sobie nic, co mogło by w jakiś sposób zaskoczyć. Nawet reżyser, Michael Scott, jest typowym przedstawicielem telewizyjnej półki.

Fabuła upchana jest schematami i nie zaskakuje niczym szczególnym. Punktem wyjścia dla tego thrillera jest tragiczne wydarzenie w pewnej pizzerii, gdzie dochodzi do napadu rabunkowego i zabójstwa. Napastnika powstrzymuje Adam, młody student, którego żona, Katie, pracuje jako kelnerka. Dla obojga było to traumatyczne wydarzenie, które zmienia w ich życiu wszystko. Adam rzuca studia i jest na utrzymaniu żony, która opiekuje się teraz starszym człowiekiem,, Wellsleyem, u którego Adam znajduje nielegalne zatrudnienie jako ogrodnik. 

Spokój trwa do czasu, gdy pewnego ranka Katie znajduje pana Wellsleya martwego w swoim fotelu. Wszystko wskazuje na naturalny zgon podczas snu. Od tego czasy zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Najpierw Katie i Adam znajdują pieniądze w kufrze na strychu, później okazuje się, że staruszek przepisał dom na Katie, a wkrótce ktoś się zaczyna interesować domem i straszyć Katie. Policja również nie odpuszcza i zaczyna zadawać kolejne trudne pytania. Jakby tego było mało, pojawiają się kolejne przypadkowe trupy.
Groźne kłamstwa to produkcja średniej klasy, która z całej reszty tego typu filmów nie wyróżnia się niczym szczególnym. Fabuła przeciętna, schematyczna, choć w kilku miejscach zaskoczy. Aktorstwo nie zachwyca, ale też nie razi w oczy nieudolnością. Strona audiowizualna nie zapada w pamięci. Mimo to bez problemu można przetrwać cały seans, bez zniecierpliwienia. W kilku miejscach fabuła nawet mocno przyspiesza i zaskakuje, wszystko jednak w granicach gatunku i czasami bezmyślnych wyborów bohaterów, które normalnego człowieka raczej zdziwią.

Najnowsza produkcja Netflixa to przeciętniak, który można obejrzeć, ale raczej nie można się nim ekscytować. Produkcja dla zabicia czasu, o której szybko zapomnimy. Poprawnie zrealizowana, ale bez fajerwerków, którymi mogłaby zaskoczyć i wybić się na tle innych tego typu produkcji.

Groźne Kłamstwa; Reżyseria: Michael Scott; Scenariusz: David Golden; Obsada: Camila Mendes, Jessie T. Usher, Jamie Chung, Elliot Gould, Cam Gigandet; Produkcja: USA; Gatunek: thriller; Rok produkcji: 2020; Premiera: 30 kwietnia 2020; Ocena 3/10

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH FILMÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.