Książka Roku 2020 Lubimy Czytać. Laureaci plebiscytu

Ponad 200 tysięcy głosów oddanych przez czytelników w Plebiscycie Książka Roku 2020 lubimyczytać.pl, Allegro zadecydowało o wygranych w 14 kategoriach. O tytuł walczyło aż 245 pozycji z 65 wydawnictw. Na liście zwycięzców znalazły się zarówno książki polskich twórców, takie jak „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej czy „Cud Miód Malina” Anety Jadowskiej, jak i zagraniczne tytuły – „Normalni ludzie” Sally Rooney i „Gambit królowej” Waltera Tevisa. Poznajcie pełną listę laureatów, zobaczcie, jak rozłożyły się wszystkie głosy i sprawdźcie najpopularniejsze kategorie! Lubimy czytać kryminały, literaturę piękną i obyczajową

W VI edycji plebiscytu organizowanego przez Lubimyczytać.pl i Allegro zostało oddanych 200 757 głosów. Najpopularniejszymi kategoriami wśród czytelników okazały się: kryminał, sensacja, thriller (22 405 głosów), literatura piękna (20 985 głosów) i literatura obyczajowa, romans (19 230 głosów).

Które z nominowanych książek zyskały najwięcej sympatii wśród czytelników, zbierając największą ilość głosów? Pierwsze miejsce przypadło książce „Gambit Królowej” (5259 głosów), a dwa kolejne „Powrót z Bambuko” (3920 głosów) i „Cud miód malina” (2895 głosów). Warto podkreślić, że wysoki wynik (aż 4815 głosów) osiągnęła również Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” w kategorii specjalnej Fundacja/Stowarzyszenie Roku 2020.

Każdej edycji plebiscytu towarzyszą emocje czytelników. Dyskusje o nominowanych książkach rozgrzewają do czerwoności nasze serwery. Głosując w plebiscycie na wybrane książki, internauci dziękują swoim ulubionym pisarzom i pisarkom. To wielkie święto książki i doskonała zabawa, w której z przyjemnością uczestniczą również wydawcy oraz cała książkowa branża zachęcając do głosowania. To także intensywna praca zespołu, który wkłada wiele pasji i zaangażowania w rozwój całego przedsięwzięcia. Dziękuję wszystkim tworzącym plebiscyt, głosującym oraz gratuluję Zwycięzcom za imponujące liczby zebranych głosów – mówi Izabela Sadowska, prezes lubimyczytać.pl.

Laueraci Książka Roku 2020 Lubimy Czytać:

Literatura piękna: „Gambit królowej” Waltera Tevisa
Powieść historyczna: „Położna z Auschwitz” Magdy Knedler
Kryminał, sensacja, thriller: „Ekstradycja” Remigiusza Mroza
Literatura obyczajowa, romans: „Normalni ludzie” Sally Rooney
Literatura faktu, publicystyka: „Powrót z Bambuko” Katarzyny Nosowskiej
Autobiografia, biografia, wspomnienia: „Dziewczyny ocalałe. Prawdziwe historie” Anny Herbich-Zychowicz
Fantasy: „Cud Miód Malina” Anety Jadowskiej
Science fiction: „Echo z otchłani” Remigiusza Mroza
Horror: „Jest krew…” Stephena Kinga
Literatura młodzieżowa: „Red, White & Royal Blue” Casey McQuiston
Fantastyka młodzieżowa: „Ballada ptaków i węży” Suzanne Collins
Literatura dziecięca: „Małe Licho i lato z diabłem” Marty Kisiel

https://www.youtube.com/watch?v=zqfIJpUYR0A