komiksrecenzja komiks

Laurent Myracle. Catwoman. W blasku księżyca – recenzja

W Blasku Księżyca. Catwoman to drugi z dwóch pierwszych komiksów rozpoczynających nową serię DC Powieść Graficzna 13+. Cykl ten dedykowany jest nastoletnim czytelnikom i opowiada o bohaterach znanych z popularnych komiksów DC oraz z produkcji kinowych i telewizyjnych na nich opartych. Bohaterowie ukazani są jednak przez pryzmat ich nastoletniego życia, a co z tym się wiąże – dorastania, młodzieńczych problemów i odkrywania swojej tożsamości.

Bohaterką W Blasku Księżyca jest Selina Kyle. Dla większości znana jako Catwoman czyli Kobieta Kot. Młoda dziewczyna dorasta bez ojca, a wychowująca ją matka sprowadza do domu co rusz to nowych facetów. To doświadczenie nie jest dla niej w żadnym przypadku normalne. Miara się jednak przebiera, gdy w domu pojawia się okrutny Dernell. Selina postanawia uciec z domu i żyć na ulicy.

Selina nie ma łatwego życia. Wrażliwa dziewczyna musi nauczyć się żyć w twardym i okrutnym świecie. Nie jest to łatwe, szczególnie gdy jest się nastolatką. Problemy otaczającego świata dużo wymowniej trafiają do jej wnętrza. Wrażliwa nastolatka strasznie to przeżywa. Mimo to stara się pokonać swoje słabości i wbrew wszystkim przetrwać.

Wrażenie zrobiły na mnie ilustracje. Nie jest tu cukierkowo i kolorowo. Stylistyka jest raczej jednokolorowa, utrzymana w tonach niebieskich i szarościach. Nadaje to mroczniejszej wymowy tej historii. Pokazuje, że życie nie jest kolorowe. Jednak mimo tych trudności – szarości w życiu, zawsze trzeba iść do przodu i pokonywać wszelkie przeszkody.

W Blasku Księżyca. Catwoman to historia prosta, a zarazem złożona. Spędziłam z nią niecałą godzinę, ale mocno mnie wciągnęła. Pozwala zrozumieć wiele młodzieńczych problemów, a równocześnie pokazuje czym są prawdziwe trudności w życiu. Bezdomność, brak kochającej rodziny,  potrzeba miłości i przyjaźni. I to głównie o tym jest ta historia.

W Blasku Księżyca. Catwoman
Seria: DC powieść graficzna 13+
Twórcy: Isaak Goodhart, Lauren Myracle
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: Komiks
Data wydania: 24 lutego 2021

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU EGMONT

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Julia Drabik

Rocznik 2008, kończy szkołę podstawową. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Jej ulubiony mi serialami są "Zagubieni w kosmosie" i "Flash". Kocha swoje zwierzęta - kota Cleo i psa Roxi.