Jeffery Deaver. Gra w Nigdy – recenzja

Jeden z najlepiej sprzedających się pisarzy, mistrz suspensu powraca. Jeffery Deaver, bo o nim mowa, serwuje fanom kolejną mocną historię. Autor niesamowitego cyklu o przygodach niepełnosprawnego kryminalistyka, Lincolna Rhyme’a serwuje swoim fanom przygody nowego bohatera. Jest nim Colter Shaw, łowca nagród specjalizujący się w poszukiwaniu zaginionych osób. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Młoda kobieta zaginęła w Dolinie Krzemowej, a jej ojciec zatrudnił Coltera Shawa, by ją znalazł. Shaw jest ekspertem od śledzenia. Teraz zarabia na życie jako łowca nagród, podróżuje po kraju, aby pomagać policji w rozwiązywaniu przestępstw. Ale to, co wydaje się prostym śledztwem, szybko wpycha go w mroczne serce amerykańskiego centrum technologicznego i przełomowego przemysłu gier wideo o rynkowej wartości miliarda dolarów. Niebawem przekonuje się, że tropiąc tajemniczego porywacza, sam jest śledzony przez kogoś, komu bardzo zależy na utrudnieniu mu zadania.
Deaver jest perfekcjonistą. Jego cykl o przygodach Rhyme’a mimo kilkunastu części nadal trzymał w napięciu. Jednak nowy bohater i nowa historia to również powiew świeżości. Shaw to bowiem nowy bohater o wyjątkowej przeszłości, która ukształtowała go jako mężczyznę. Jest to człowiek, który egzystuje na krawędzi i musi podejmować ryzyko, aby czuć, że żyje. Jest to niecodzienna postać, pielęgnująca swoje niecodzienne umiejętności.

Gra w Nigdy to świetny początek zapowiadanej nowej serii, a zarazem niesamowity i trzymający napięciu thriller. Deaver kolejny raz udowadnia, że jest niekwestionowanym mistrzem gatunku. Jego najnowsza powieść to połączenie kryminału i thrillera w najlepszym wydaniu. Zaskakująca rozgrywka, której otwarte zakończenie daje nadzieje na dalszą mocną historię.

Gra w Nigdy
Autor: Jeffery Deaver
Cykl: Colter Shaw
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Gatunek: kryminał, thriller
Data wydania: 2 czerwca 2020

 

ZA EGZEMPLARZ DO RECENZJI DZIĘKUJEMY:
http://www.proszynski.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.