komiksnews komiks

Egmont przedstawia nowy cykl „DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+”

DC POWIEŚĆ GRAFICZNA 13+ to propozycja dla młodych czytelników poruszająca ważne tematy społeczne. W serii znajdą się albumy prezentujące losy nastoletnich bohaterów znanych z komiksów DC, tacy jak Raven z Młodych tytanów czy Catwoman. I to właśnie o tych bohaterkach przeczytamy w pierwszych odsłonach cyklu, który zadebiutuje 24 lutego.

Młodzi Tytani. Raven – Kami Garcia

Książka Kami Garcii („Piękne istoty”) i debiutującego rysownika komiksowego Gabriela Picolo to fascynującą opowieść o tym, jak odnaleźć w sobie siłę, by zaakceptować to, kim się jest, i jak nauczyć się ufać – sobie i innym.

Gdy w tragicznym wypadku ginie mama zastępcza siedemnastoletniej Rachel Roth – a ona sama traci pamięć – dziewczyna przeprowadza się do Nowego Orleanu, żeby dojść do siebie i ukończyć ostatnią klasę liceum.

Catwoman. W blasku księżyca – Lauren Myracle

Autorka bestsellerów z listy „New York Timesa” Lauren Myracle („3maj się”) oraz rysownik Isaac Goodhart prezentują powieść graficzną o historii nastoletniej kobiety-kota, która musi zmierzyć się nie tylko z poszukiwaniem własnej tożsamości, ale i ponurą rzeczywistością Gotham City.

Selina Kyle jest silniejsza, niż się jej wydaje. Przez piętnaście lat znosi kolejnych okropnych facetów swojej matki, jednak gdy w domu pojawia się okrutny Dernell, zdaje sobie sprawę, że nie może tam dłużej zostać. Selina woli żyć na ulicy, niż mieszkać pod jednym dachem z tyranem.

Dziewczyna nie akceptuje okrucieństwa, ale jeśli ma przetrwać na ulicy, będzie musiała nauczyć się być twarda. Czy zdoła odnaleźć siebie i pogodzić pragnienie niezależności z pragnieniem przyjaźni… i miłości?

Redakcja Administrator