komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki. Tom 5 – recenzja

Coś zabija dzieciaki to mroczny komiks autorstwa znanego komiksowego twórcy Jamesa Tyniona IV. Nakładem wydawnictwa Non Stop Comics niedawno ukazał się piąty tom tej strasznej serii. Seria ta przedstawia postać Eriki Slaughter, która walczy z niewidzialnymi potworami atakującymi dzieci.

Piaty tom kontynuuje przygody Eriki. Po tym jak zbuntowała się swoim zwierzchnikom, musi sama radzić sobie w życiu. Mimo to nie poddaje się i nadal walczy z potworami. Tym razem mierzy się z człekokształtnym potworem, który zabija całe rodziny w Nowym Meksyku. Pomaga tam zbuntowanej Gabi, która cudem uszła z życiem i przetrwała spotkanie z dwupostaciowcem.

Niestety jest to jeden z najtrudniejszych przeciwników, do którego poskromienia wysyła się dwie drużyny białych masek. Erica jednak nie może na to liczyć. Musi sama stawić czoła potworowi. Jak by tego było jednak mało zakon o niej nie zapomniał. Robi wszystko aby dziewczyna zapłaciła za swoje odstępstwo najwyższą cenę.

 

Ta intrygująca i mroczna opowieść zaczyna się rozwijać coraz bardziej. Tom piaty to nowe rozdanie i nowa historia, która w pewnym stopniu jest pokłosiem krwawych wydarzeń w Archer’s Peak. Twórcy kontynuują przygód Ericki, która po konfrontacji z Matką potworów i jej potomstwem, a także z członkami organizacji do której należy, wyrusza w świat, wiedząc chcąc dalej poskramiać potwory. Postanawia jednak robić to całkiem innymi metodami niż jej mentorzy.

Kolejny rozdział tej historii robi wrażenie nie tylko z punktu widzenia fabuły, ale nadal zachwyca klimatycznymi grafikami. Kreska Dell’edera jest ostra i wyrazista, głównie na pierwszym planie. Wrażenie robią sceny walki, ale i mroczny klimat intensyfikowany rewelacyjnie dobranymi kolorami.

Piaty tom tej mrocznej serii to nadal mocna i wciągająca rozrywka na najwyższym poziomie. Świat przedstawiony jest mroczny i przerażający. Jeżeli wszedłeś do niego na początku tej serii to ciężko z niego się wydostać. Tajemnice, które twórcy ujawnili nie śniły się nam nawet w najmroczniejszych koszmarach. Czekamy więc, czym jeszcze nas zaskoczą  i jak sobie Erica poradzi z kolejnymi wyzwaniami, które dla niej przygotowali twórcy.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 5)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror

 
 
 
https://nonstopcomics.com

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.