Dla Dziecikomiksrecenzja komiks

Bajka na końcu świata. Odległe krainy – recenzja komiksu

Bajka na końcu świata. Odległe krainy to piąty tom lubianego cyklu o przygodach Wiktorii i jej psa Bajki. Komiks został wydany nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach serii Krótkie Gatki. Jego twórcą jest Marcin Podolec.

W czwartym tomie Bajka opuściła Wiktorię, by ta mogła wrócić do rodziców. Piąty tom rozpoczyna się dramatyczną sytuacją Bajki, która bez swojej przyjaciółki Wiktorii coraz trudniej radzi sobie w postapokaliptycznym świecie. Kiedy pieskowi nie udaje się rozpalić ognia, próbuje znaleźć jakieś schronienie w jaskini, a wtedy poznaje Ćmę, która jest równie samotna jak Bajka. Razem przeżywają długą wędrówkę, spotykając po drodze psa Pułkownika. Zdobywa on zaufanie bohaterek. Jednak prawdziwe jego intencje są inne.
W Odległych Krainach dużo się zmienia w odniesieniu do poprzednich części. Przede wszystkim brakuje tu Wiktorii. Bardzo polubiłam tę postać i liczyłam na to, że poznam jej dalsze przygody. Autor postanowił jednak skupić się na Bajce. Wprowadza również nowe postacie, takie jak Ćma i Pułkownik. Poznajemy także sekret Zmiennokrztałtnego, który jakiś czas temu ukradł Bajce i Wiktorii słodycze. Nowe przygody Bajki są równie niebezpieczne jak jej poprzednie. Postacie, które stają na jej drodze są fascynujące, tajemnicze i niebezpieczne, jednak Bajka zawsze potrafi sobie z nimi poradzić. Czy i tym razem tak będzie?

Marcin Podolec oddaje w nasze ręce także przyjemne ilustracje, w których lubi wyróżniać niektóre postaci. Tak jest chociażby z nową bohaterką Ćmą, która wyróżnia się nie tylko swoimi rozmiarami, ale i mocnymi odcieniami fioletu i zieleni. Z drugiej zaś strony historia psa Pułkownika opowiedziana jest w kolorach różowych. Fajnie też prezentuje się Ćma na tle ciemnego, pełnego gwiazd nocnego nieba.

Odległe Krainy to kolejna wciągająca odsłona serii o przygodach Bajki. Ta część bardzo mi się podobała, chociaż brakowało mi  w niej Wiktorii. Tym razem jednak autor zaprezentował nowych bohaterów, którzy prawdopodobnie zostaną z nami na dłużej. Ich przygody w tym tajemniczym świecie, sprawiają że na każdy kolejny tom czekam z zapartym tchem.

Bajka na końcu świata. Odległe krainy
Cykl: Bajka na końcu świata
Autor: Marcin Podolec
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: komiks, postapokalipsa
Data wydania: 4 marca 2020

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Julia Drabik

Rocznik 2008, kończy szkołę podstawową. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Jej ulubiony mi serialami są "Zagubieni w kosmosie" i "Flash". Kocha swoje zwierzęta - kota Cleo i psa Roxi.