komiksrecenzja komiks

Bajka na końcu świata. Opowieść gołębia – recenzja

Bajka i Wiktoria powracają w kolejnym tomie swoich przygód. Opowieść Gołębia to tytuł czwartego tomu Bajki na końcu świata, który niedawno ukazał się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu w ramach serii Krótkie Gatki, przeznaczonego dla najmłodszych odbiorców. Autorem jest Marcin Podolec, który powołując te dwie bohaterki do życia na kartach komiksu, sprawił ogromną przyjemność wielu młodym czytelnikom.

Bajka i Wiktoria wędrują po świecie, który uległ zagładzie, w poszukiwaniu rodziców. W międzyczasie są świadkami niezwykłych wydarzeń lub spotykają na swojej drodze dziwne, niekiedy tajemnicze postacie i stworzenia. Nie inaczej jest również w czwartym tomie. Bohaterki trafiają do społeczności gołębi. Twierdzą one, że posiadają maszynę dzięki której można cofnąć się w czasie. Niestety nadzieja, która zagościła w świadomości dziewczynki stała się również przyczyną jej wewnętrznego rozdarcia.

Czwarty tom nadal nie serwuje nam nowych informacji odnośnie samej apokalipsy. Autor ukazał nam jedynie krótką retrospekcję na temat przeszłości Bajki, jej bezpańskiego życia i tego jak trafiła do schroniska. Głównym zaś wątkiem tej historii jest właśnie opowieść gołębi i skomplikowana relacja między Bają i Wiktorią, która narodziła się między nimi.

Stylistyka tomu czwartego jest taka sama jak w poprzednich. Autor operuje tu głównie obrazem i to on wyzwala najwięcej emocji. Monochromatyczne barwy w odcieniach szarości, beżów i brązów skontrastowane są przez wstawki mocnych i wyrazistych kolorów. Dialogów jest bardzo mało i tylko w najważniejszych dla fabuły momentach.

Bajka na końcu świata. Opowieść Gołębia to kolejna odsłona fascynujących przygód w postapokaliptycznym świecie, w którym reguły, jakie znamy – nie istnieją. Przekonują się o tym Bajka i Wiktoria, które los wrzucił do tego dziwnego świata i zmusił do niebezpiecznej oraz pełnej przygód wędrówki w poszukiwaniu rodziców. Bohaterki muszą walczyć z różnymi nietypowymi przeciwnościami, które z jednej strony przerażają a z drugiej fascynują. Dzięki czemu ich przygody śledzimy z zapartym tchem.

Bajka na Końcu Świata. Opowieść Gołębia
Autor: Marcin Podolec
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: powieść graficzna
Data wydania: 26 maja 2019

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.