HistoriaKsiążkirecenzja książka

Matteo Strukul. Medyceusze. Mężczyzna u Władzy – recenzja

Medyceusze. Mężczyzna u Władzy to drugi tom fascynującego cyklu autorstwa Matteo StrukulaMedyceusze, opowiadającego o losach jednego z największych i najsłynniejszych włoskich rodów. Rodzina wywodzi się z Florencji i od wieków zajmowała się kupiectwem i bankierstwem. Z czasem stali się rodem książęcym, a ich członkowie zasiadali na tronach królewskich i papieskich. Ta wciągająca historia ukazała się na naszym rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Sonia Draga.
Rodzina Medyceuszy przetrwała konflikt z innym Florenckimi rodzinami i mimo wielu perturbacji wyszła z nich obronną ręką. Do władzy dochodzą kolejne pokolenia w rodzinie. Wśród nich jest Wawrzyniec, wnuk wielkiego Kosmy Medyceusza. Staje on przed arcytrudnym wyborem. Czy poślubić swoją ukochaną Lukrecję Donati, czy pojąć za żonę Klarysę Orsini, przy tym umacniając sojusz z wpływową rzymską rodziną. Śmierć ojca skłania do tu temu drugiemu rozwiązaniu.

Los, otoczenie i wielu wpływowych magnatów nie są jednak przychyli rodzinie Medyceuszy. Chmury burzowe nad florencką familią ponownie się zbierają. Spisek goni spisek. Przemoc i zemsta ponownie zagoszczą we Florencji. Krew poleje się strumieniami, a trup będzie ścielił się gęsto. Czy jednak rodzina Medyceuszy ponownie wyjdzie z niego obronną ręką?

Matteo Strukul znów oddaje w nasze ręce mocny i krwisty thriller, bazujący na historycznych wydarzeniach. Wyrazista intryga jest mocną stroną tej opowieści, ale wrażenie robi również ciekawe oddanie ówczesnych włoskich realiów, które w połączeniu z historią jednego z najważniejszych europejskich rodów, ukazują nam jak funkcjonowało ówczesne centrum światowej kultury, handlu i wielkich przemian. Pasjonująca historia, która na pewno jeszcze nas zaskoczy. Czekamy na kolejną odsłonę.

Medyceusze. Mężczyzna u Władzy
Autor: Matteo Strukul
Cykl: Medyceusze
Wydawnictwo: Sonia Draga
Gatunek: historyczna, thriller
Data wydania: 18 marca 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU SONIA DRAGA

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.