news serialserial

Joanna Kulig u twórcy „La La Land” i „Whiplash”

To zdecydowanie news miesiąca! Joanna Kulig, gwiazda Zimnej wojny, wystąpi w serialu Damiena Chazelle’a, twórcy oscarowego La La Land, Whiplash i Pierwszego człowieka. Reżyser zrealizuje dla platformy Netflixa serial The Eddy, w którym polska aktorka zagra jedną z głównych ról.

To nie pierwszy taki udział Joanny Kulig w zachodniej produkcji. Można ją również oglądać w epizodycznej roli w serialu Hanna platformy Amazon u boku m.in. Joela Kinnamana. W ostatnim czasie o polskiej aktorce jest głośno, brylowała w Cannes, a później ciepło mówiło się o niej w Hollywood. Być może rośnie nam prawdziwa gwiazda.
Serial Netflixa będzie opowiadał o trapionym problemami klubie jazzowym w sercu wielokulturowego Paryża. Chazelle, który w tematyce jazzowej funkcjonuje od początku filmowej kariery, wyprodukuje serial oraz wyreżyeruje dwa z ośmiu odcinków. Joanna Kulig wcieli się w postać imieniem Maja, uzależnioną od alkoholu artystkę. W serial wystąpią również m.in. Andre Holland, Randy Kerber i Tahar Rahim. 

mecha1 Administrator