komiksKryminalna Kulturacjarecenzja komiks

Grass Kings. Tom 2 – recenzja

Grass Kings otwiera przed czytelnikami kolejny rozdział swojej historii. Po wojnie z rywalizującym miasteczkiem, trzej bracia, którzy rządzą Królestwem Traw, muszą skierować wzrok ku wnętrzu, aby znaleźć między sobą zabójcę. Napisany przez bestsellerowego pisarza Matta Kindta, zilustrowany przez Tylera Jenkinsa i ręcznie namalowany przez Hillary Jenkins, tom drugi ponownie odkrywa przed nami swój wiejski, przepełniony tajemnicami świat.

Po zakończeniu wojny z sąsiadami życie wśród przyczep kempingowych powoli wraca do normalności. Niestety przeszłość daje o sobie znać. Pojawia się bowiem wątek seryjnego mordercy, który z dużym prawdopodobieństwem ukrywa się w królestwie braci. Postanawiają więc zbadać sprawę, szczególnie, że w przeszłości na ich terenie zginęła jedna z mieszkanek. Niestety wszyscy w jakiś sposób powiązani z panią Handel wolą milczeć. Śledztwo przynosi z czasem pewne rezultaty, ale grzebanie w przeszłości osób, które chcą o niej zapomnieć, może czasami może mieć skutki odwrotne od zamierzonych.
Wątek kryminalny, który jest istotą opowieści Kindta, nie jest oczywiście wątkiem jedynym. Twórcy za jego sprawą ukazują również świat ziemi obiecanej, która dla osób chcących się ukryć, jest miejscem wymarzonym. Wraz ze sobą ukrywają również swoje tajemnice. Poznajemy przy tym historie kilku kolejnych postaci, które osiedliły się w królestwie przyczep. Autorzy nie zdradzają jednak wszystkich ich tajemnic, o tym niestety nie ma mowy. Zagadka w pewnym stopniu zostaje rozwiązana, ale sprawa śmierci nauczycielki i wątek seryjnego mordercy na pewno jeszcze powróci.

Historie tych ludzi podtrzymują tylko to, co w pierwszym tomie było bardzo istotne. Chodzi oczywiście o konflikt mieszkańców ze społeczeństwem, a nawet całym światem. W historiach niektórych postaci to właśnie jest najważniejsze. Ucieczka i poszukiwanie schronienia. Tak to właśnie działa. Osiedlając się tu nikt nie zadaje pytań i nikt nie drąży przeszłości. Wszystko jednak do czasu, gdy w grę zaczyna wchodzić morderstwo. Wtedy kończą się tajemnice. Nie wszystkim się to jednak podoba.

Graficznie tom drugi prezentuje się identycznie jak pierwsze sześć rozdziałów zawartych w tomie pierwszym. Malowane ręcznie techniką akwarelową kadry nadają swojskości tej historii. Twórcy skupiają się głównie na pierwszym planie, który zawiera jeszcze pewne szczegóły. Tło najczęściej jest ich pozbawione, chyba, że jest ono ważne dla kadru. Idylliczne obrazy przełamane są zaś kryminalną i dramatyczną historią, co tworzy pewien dysonans będący istotą wydarzeń w Królestwie Traw.

ZOBACZ TERAZ RECENZJĘ KOMIKSU NOMEN OMEN

Grass Kings. Tom 2
Twórcy: Matt Kindt, Tyler Jenkis, Hillary Jenkis
Tłumaczenie: Grzegorz Drojewski
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, kryminał, sensacja
Data wydania: 27 lutego 2019

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.