Nieśmiertelny Hulk. Tom 1 – recenzja komiksu

Nieśmiertelny Hulk to kolejna odsłona serii Marvel Fresh a zarazem pierwszy tom cyklu o przygodach Hulka, ukazanej w oparach grozy. Album ten zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Immortal Hulk #1-10 i Avengers #684. Scenariusz napisał Al Ewing, a rysunki stworzyli Joe Bennett i Lee Garbett. Album ten można nabyć wraz z innymi komiksowymi nowościami na taniaksiazka.pl

Hulk to postać dobrze znana fanom komiksowych superbohaterów. W Polsce swoją popularność zawdzięcza kinowemu uniwersum Marvela, gdzie wraz z innymi członkami Avengers nie raz ratował świat. Do tej pory na naszym rynku wydawniczym ukazywały się pojedyncze zeszyty z jego udziałem i większości były to raczej infantylne historie przeznaczone raczej dla młodszych odbiorców. Zmieni się to wraz z albumem Nieśmiertelny Hulk, w którym niedawno „zmarły” Bruce Banner błąka się po świecie naprawiając krzywdy. Za dnia jest spokojnym, nieszukającym rozgłosu naukowcem, a w nocy zamienia się w potwora.

Noc to czas Hulka

Bestia, która nieustannie przyciąga kłopoty. Wykańcza gang motocyklowy, handlujący narkotykami. Rozprawia się z szalonym naukowcem, który testując promienie gamma zabija swojego syna i wielu mieszkańców lokalnego miasteczka. Konfrontuje się z opętanym Sasquatchem i spuszcza łomot drużynie Avengers by ostatecznie trafić do samego piekła.

Nieśmiertelny Hulk zmienia całkowicie podejście do przygód zielonej bestii. Ewing stawia raczej na historię dla dorosłych ukazaną w oparach horroru. Otwarcie trzeba przyznać, że udaje mu się to całkiem nieźle, chociaż całość nie robi też mega wrażenia bo fabularnie całość skupia się głównie na jatce, jaką Hulk urządza swoim przeciwnikom, lub oni jemu.

Mocną stroną są zaś obrazy, a szczególnie przedstawienie samego Hulka. Wygląda on tu bardzo przerażająco, a twórcy nawiązują tu do samego dr Jekyla i Mr Hayde’a. W dzień naukowiec a w nocy potwór. Generalnie twórcy stawiają na szczegóły, co sprawia wrażenie że dużo się tu dzieje. Szczególnie w scenach akcji przepełnionej doszczętną rozwałką. Poszczególne kadry nie podlegają żadnym ramom ani ograniczeniom. Każda strona charakteryzuje się innym układem obrazów co także jest ogromnym plusem tej historii.

Nieśmiertelny Hulk to historia na swój sposób wyjątkowa, choć fabularnie nie wybijająca się ponad przeciętność. Finał zaskakujący i dający nadzieje na jeszcze więcej grozy w kolejnych przygodach zielonej bestii.

Nieśmiertelny Hulk
Cykl: Nieśmiertelny Hulk. Tom 1
Seria: Marvel Fresh
Twórcy: Joe Bennet, Al Ewing, Lee Garbett
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, horror, akcja
Data wydania: 29 września 2021

Nieśmiertelny Hulk otrzymaliśmy z księgarni taniaksiazka.pl

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.