komiksrecenzja komiks

Carnage. Czerń, Biel i Krew – recenzja komiksu

Carnage powraca, kreśląc krwawą kreskę chaosu. Wszystko to za sprawą wydawnictwa Mucha Comics, które kontynuuje swoją krwawą serię Czerń, Biel i Krew. Nowa antologia stawiająca w centrum wydarzeń potomka Venoma, Carnage’a, do kupienia jest wraz z innymi komiksami w księgarni Tania Książka.

Album ten zawiera dwanaście brutalnych i krwawych opowieści, opublikowanych pierwotnie w Carnage: Black, White and Blood #1-4. Autorami są między innymi tacy twórcy jak Chip Zdarsky, Al Ewing i Sara Pichelli. Kreślą oni niemal mrożące krew w żyłach krótkie fabuły z pod znaku bólu, cierpienia, krwi i śmierci. Nie można bowiem inaczej opisać tej postaci, której nazwa Carnage w luźnym tłumaczeniu znaczy Rzeź, a wyróżniająca się na tle czerni i bieli karminowa czerwień jest kwintesencją wszystkiego co najlepsze w tym albumie.

Opowieści są krótkie, nieskomplikowane i przeznaczone raczej dla dorosłych odbiorców. Jeden z wrogów Spider-Mana urządza sobie bowiem tu krwawe zawody, w których trup ściele się gęsto. Twórcy nie mają żadnych granic. Im bardziej krwawo i brutalnie tym lepiej. Poza tym poszczególne historie ukazane są różnych konwencjach. Dostajemy tu western, przygodówkę RPG, historie o piratach, Carnage’a jako rekina, czy klasyczny konflikt symbionta i Spider-Mana.

Każda historia ukazana jest oczywiście jak sugeruje tytuł w odcieniach czerni i bieli, z wyrazistymi wstawkami rażącej w oczy czerwieni. Każda historia ma swój wyrazisty styl i potrafi przyciągnąć uwagę nie tylko samą fabułą, ale przede wszystkim klimatem. Wrażenie robi przede wszystkim wyróżniająca się czerwień. W zależności od historii jest ona dosłowna, czyli pokazuje krwawą sieczkę, którą Carnage urządza swoim przeciwnikom. Innym razem jest umowna, a wręcz symboliczna. Mimo to za każdym razem przykuwa uwagę czytelnika.

Carnage. Czerń, Biel i Krew to brutalny i wyrazisty komik, a zarazem świetna kontynuacja krwawej serii. Brutalna rozrywka na wysokim poziomie, przeznaczona dla dojrzałych czytelników. Dobra zabawa gwarantowana, z niecierpliwością więc czekamy na kolejne odsłony cyklu Black, White & Blood.

Carnage. Czerń, biel i krew
Twórcy: Tini Howard, Benjamin Percy, Al Ewing, Donny Coates, Chip Zdarsky, Ram V, Dan Sloot, Karla Pachecko, Sara Pichelli i inni
Seria: Black, White & Blood
Wydawnictwo: Mucha Comics
Gatunek: komiks
Data wydania: 10 grudnia 2021

Carnage. Czerń, biel i krew można kupić na taniaksiazka.pl

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.