KsiążkiKsiążki nowości

Nowości wydawnictwa Zysk: Oliver Sacks i Krystyna Mazurówna

Wydawnictwo Zysk wprowadza do księgarń dwie interesujące nowości – Rzekę świadomości Olviera Sacksa oraz Nasi za granicą Krystyny Mazurównej. Warto też dodać, że przebój Wydawnictwa – horror Hex Tohomasa Olde Heuvelta doczekał się już dodruku, a sam autor będzie obecny na Pyrkonie oraz na Targach Książki w Warszawie. Będzie to więc doskonała okazja, aby zdobyć upragniony autograf.

Rzeka świadomości – Oliver Sacks

Format: 135 x 205 mm
Stron: 350
Okładka: twarda
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-266-1
Premiera: 05.03.2018
Sugerowana cena det.: 49,00 zł

 

Olivera Sacksa, u którego naukowa dociekliwość szła w parze z talentem do snucia pasjonujących opowieści, czytelnicy kochają za jego książki o niezwykłych przypadkach neurologicznych (Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem, Przebudzenia, Antropolog na Marsie), które dziś są już znanymi zaburzeniami, takimi jak autyzm, zespół Tourette’a, ślepota twarzy, zespół sawanta. Jednak nie każdy wie, że Sacks dysponował nie tylko głęboką znajomością literatury i medycyny, ale także wszechstronną wiedzą botaniczną, zoologiczną, chemiczną, psychologiczną, filozoficzną, świetnie znał też historię nauki. Rzeka świadomości w pełni pokazuje tę erudycję, ale przede wszystkim potwierdza jego zdolność do niezwykłych skojarzeń, radość, jaką czerpał z nauki, a także bezkresne zaangażowanie się w wielki projekt badawczy: Co czyni nas ludźmi?

Niekonwencjonalne punkty widzenia, które proponuje autor, oraz dobrze znane kwestie, umieszczone jednak w zaskakującej perspektywie, od Darwina i natury ewolucji, przez pojmowanie czasu, na istocie świadomości kończąc to główne zalety tej fascynującej naukowo i okraszonej subtelnym poczuciem humoru książki.

Nasi za granicą – Krystyna Mazurówna

Format: 140 x 205 mm
Stron: 360
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-198-5
Premiera: 05.03.2018
Sugerowana cena det.: 39,90 zł

 

 

O rodakach za granicą – błyskotliwy i niebanalny zbiór obserwacji, anegdot i opowieści Krystyny Mazurówny. Ekscentryczna, barwna, intrygująca. Krystyna Mazurówna ma wiele wcieleń i ról. W swojej najnowszej książce słynna tancerka i choreografka dzieli się swoim doświadczeniem emigrantki – ale nie tylko swoim. Z przymrużeniem oka, czasem z lekką ironią obserwuje naszych za granicą – w Paryżu, Nowym Jorku, w Brukseli.

Jakie są nasze wspólne cechy? Jakie śmiesznostki? Jak sobie radzimy poza granicami ojczyzny? O wszystkim tym pisze Mazurówna. Szczerze, dowcipnie i z wdziękiem.

mecha1 Administrator