HistoriaKsiążkirecenzja książka

Pierre Servent. Hess. Fanatyczny Wyznawca – recenzja

Wydawnictwo Prószyński S-ka zaprasza na kolejną odsłonę biograficznej serii Oblicza Zła, w której prezentowani są najwięksi zbrodniarze ubiegłego wieku. Do tej pory czytelnicy mogli zapoznać się z historią m.in. Stalina, Hitlera, Pol Pota, Mussoliniego, Goebbelsa, Himmlera czy Bormana. Najnowsza jej odsłona prezentuje sylwetkę człowieka, który na tle wyżej wymienionych może być mniej znany, ale jego osoba owiana jest niesamowitą tajemnicą. Mowa oczywiście o Rudolfie Hessie, jednym z najważniejszych dygnitarzy III Rzeszy.

Autorem tej biografii jest Pierre Servent, wybitny specjalista w dziedzinie obronności wieloletni wykładowca paryskiej Szkoły Wojskowej. Ukazuje on postać, która pojawia się zawsze w czołówce największych tajemnic i zagadek historycznych, w gronie śmierci Napoleona, zamachu na Kennedy’ego czy tajemnicy Żelaznej Maski. Książka ta dostępna jest wraz innymi publikacjami dotyczącymi drugiej wojny światowej w księgarni Tania Książka.

Autor opierając się na niepublikowanych archiwach brytyjskich i niemieckich, kreśli wyczerpującą bibliografię oraz ukazuje szczegółową znajomości tajnych służb i tajemnic II wojny światowej. Pierre Servent przedstawia pierwszą francuską biografię delfina Hitlera. Historia ta zaskakuje całą serią teorii spiskowych, które wiążą się z tą dziwną i zafascynowaną okultyzmem postacią. Jej czarna legenda narodziła się pewnego wieczoru w maju 1941 roku, kiedy to wylądował na szkockiej ziemi z przysłowiową oliwką w dłoni.

Autor w swojej publikacji opisuje, jaki dokładnie charakter miał związek  Hessa z Hitlerem, którego był jednym z pierwszych i najbliższych towarzyszy. Skupia się również na jego roli w Trzeciej Rzeszy. W jego biografii pojawia się również mnóstwo pytań. Czy Hitler potajemnie zachęcał do tej niesamowitej próby zawarcia pokoju z Albionem? Czy człowiek  ten jest „wariatem” ukazanym podczas procesu w Norymberdze? Czy trzymał sekrety aż do śmierci w wieku 93 lat w więzieniu Spandau? W końcu popełnił samobójstwo, czy też „popełniono mu samobójstwo”, bo za dużo wiedział? Te między innymi pytania znajdują wreszcie odpowiedź w tej porywającej książce – biograficznym śledztwie.

Hess. Fanatyczny Wyznawca to pisana czujnym piórem biografia, w której autor wyjawia tajemnicę najbardziej tajemniczego człowieka i enigmatycznej historii XX wieku. Czyta się to z zapartym tchem, przy okazji poznając nie tylko zagadkę Hessa, ale również tematykę narodowego socjalizmu i funkcjonowanie tajnych służb, które od początku swojego istnienia ukrywały przed obywatelami i społeczeństwem mnóstwo niewygodnych faktów.

Hess. Fanatyczny Wyznawca
Autor: Pierre Servent
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Oblicza Zła, historia
Gatunek: literatura Faktu
Data wydania: 18 listopada 2021

Książkę Hess. Fanatyczny wyznawca można kupić w księgarni internetowej Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.