HistoriaKsiążkirecenzja książka

Hitler. Upadek Zła 1939-1945 – Recenzja

Oblicza Zła to intrygująca seria wydawnictwa Prószyński i S-ka, w której prezentowane są sylwetki największych zbrodniarzy dwudziestego wieku. Wśród nich była m.in. publikacja Volkera Ullricha Hitler. Narodziny Zła 1889-1939, ukazująca dojście do władzy i jej umacnianie przez Fuhrera. Teraz, po pięciu latach oczekiwań, autor oddaje czytelnikom tom drugi tej intrygującej biografii, będącej monumentalnym studium osobowości bestii. Książka Hitler. Upadek Zła 1939-1945 wraz z innymi bestsellerami dostępna jest w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl

Postać Hitlera jest w mniejszym lub większym stopniu znana każdemu. Na jego temat powstało całe stosy publikacji, analiz i prac naukowych. Człowiek, który w swoich czasach stał się swojego rodzaju fenomenem, porwał za sobą naród pogrążony po klęsce pierwszej wojny światowej. Mimo wielu przeciwności stał się przywódcą, który w kilka lat ponownie z Niemiec uczynił potęgę. Jednak ten przywódca niemieckiego narodu równolegle stał się jednym z największych zbrodniarzy w dziejach świata. Niemcy pod jego rządami eksterminowały miliony ludzi w całej Europie, w tym Polaków i obywateli polskich.

Stał się potworem, symbolem dehumanizacji, masowym mordercą, ale był również człowiekiem, który miał rodzinę i prowadził prywatne życie. Volker Ullrich pozwala nam zajrzeć do wnętrza bestii, zobaczyć jego chorą osobowość tyrana, zmierzyć się z jego wojennymi sukcesami i klęskami. Przy okazji obala wiele mitów i legend, które narosły wokół Hitlera od jego śmierci. Śmiało można powiedzieć, że Ullrich pisze jego biografię na nowo, odkrywając wiele tajemnic i kreśląc zaskakujący, porażający i wstrząsający obraz bestii.

Hitler. Upadek Zła 1939-1945 to książka porywająca, którą czyta się jednym tchem. Ukazuje smutny i przerażający obraz człowieka, który dopuścił się w imię ideologii narodowego socjalizmu makabrycznych zbrodni. W połączaniu z pierwszą częścią tworzą niesamowitą biografię, pozwalającą na nowo odkryć umysł jednego z największych zbrodniarzy ubiegłego wieku, ale i poznać czasy, które sprawiły, że taki człowiek doszedł do władzy, poznać też naród niemiecki, który wspierał go w jego zbrodniczych działaniach. Najnowsza książka Volkera Ullricha to pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów historii, ale dla każdego kto chce poznać historię taką, jaka była naprawdę.

Hitler. Upadek Zła 1939-1945
Autor: Volker Ullrich
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Seria: Oblicza Zła
Gatunek: literatura Faktu
Data wydania: 18 lutego 2021

 

Hitler. Upadek Zła 1939-1945 kupiliśmy w księgarni Tania Książka

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.