Death or Glory – recenzja komiksu

Rick Remender to znany komiksowy twórca. Jego historie można kochać lub nienawidzić. Jedno jednak trzeba przyznać. Potrafi ostro jechać po bandzie. Takim przykładem rozrywki bez ograniczeń jest choćby Fear Agent czy Deadly Class. Ma też na swoim koncie również bardzie stonowane historie, jak choćby Głębia czy Droga ku wieczności. Jego kolejny autorski projekt, Death or Glory właśnie trafił na polski rynek wydawniczy.

Bohaterką jest młoda dziewczyna Glory. Opiekuje się chorym ojcem, który potrzebuje przeszczepu wątroby aby dalej żyć. Dziewczyna jednak nie ma pieniędzy na leczenie. Jedynym dla niej rozwiązaniem jest kradzież. Postanawia okraść swojego eks-męża przestępcę. Plan jest prosty, jednak jego realizacja okazuje się dużo bardziej skomplikowana. Wszystko od samego początku nie idzie po myśli dziewczyny, a sprawa jeszcze bardziej się komplikuje, gdy okazuje się, że w grę wchodzi przemyt ludzi z Meksyku.
Remender kolejny raz pozytywnie zaskakuje. Jego historia jest dynamiczna i wyrazista. Połączenie motywów rodem z Mistrz Kierownicy Ucieka z elementami gangsterskimi a wszystko poprzeplatane sporą dawką humoru i emocji. Za tą dynamiczną historią nadąża rysownik Bengal, który rysuje zarówno dla Marvela jak i DC. W Death or Glory eksponuje samochody i pościgi w sposób kreskówkowy, ale przyjemny dla oka. Szybka historia znajduje idealne odzwierciedlanie w dynamicznych kadrach epatujących humorem, emocjami i stonowaną brutalnością.

Death or Glory to pierwszy tom serii, którą można polubić od pierwszych storn. Jest szybko, wściele i cały czas na krawędzi. Śmierć jest wpisana w ten komiks już w samym tytule, a Remender udowadnia nam, że nie jest to czcze gadanie. Choć krew nie leje się tu strumieniami, to zalewani jesteśmy stonowaną brutalnością, która nadaje swojego rodzaju wyrazistości tej historii i czyni z niej niezobowiązującą rozrywkę na wysokim poziomie, której ciągu dalszego jak najbardziej możemy się spodziewać.

Death or Glory
Cykl: Death or Glory
Twórcy: Rick Remender, Bengal
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, akcja
Data wydania: 9 września 2020

 

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.