komiksrecenzja komiks

Fear Agent. Tom 4 – recenzja

Historia Heath Hustona zakończyła się na trzecim tomie. Wydawnictwo Non Stop Comics postanowiło jednak zaoferować wiernym fanom Agenta Strachu przysłowiową wisienkę na torcie w postaci dodatkowego albumu zawierającego opowiadania ukazujące kilka ciekawych misji w wykonaniu Hustona. Ciekawostką jest, że oprócz Remendera, twórcy głównej serii, za prace odpowiadają inni znani twórcy. Wśród nich są Chris Burnham, Rafael Albuquerque czy Kieron Dwyer.

Dla przypomnienia: Heat Huston, to były członek korpusu Fear Agent, który po inwazji na Ziemię kosmitów, traci ukochanego syna i zostaje z ogromną traumą. Od tamtego czasu pracuje jako kosmiczny eksterminator do wynajęcia. W czasie poszukiwaniu przygód towarzyszy mu butelka mocnego trunku, która pozwala zapanować nad jego traumą. Niestety nie zawsze wszystko idzie po jego myśli, choć i tak z każdej opresji wychodzi cało.

Tak najprościej opisać ten album. Wszystkie historie skupiają się właśnie wokół wydarzeń związanych z jego poszczególnymi zadaniami. Jest tu kilka nawiązań do głównej serii, ale śmiało można te historie eksplorować bez znajomości historii Remendera.

Album ten jak na zbiór pewnych historyjek przystało nie bawi się w żadne wprowadzenia. Twórcy ruszają ostro z kopyta. Już pierwsza historia pokazuje nam, że będziemy mieli do czynienia z ostrą jazdą bez trzymanki przez nieogarniony wszechświat. Opowiadania są dynamiczne, przepełnione skrajnymi gagami i czarnym humorem. Mimo, że autorami są różni twórcy to mocno trzymają się oni kierunku obranego przez Remendera. Prostego i bezkompromisowego, nastawionego na czystą rozrywkę.

Wraz z rozmaitymi historiami dostajemy bardzo różne style rysunku. Każdy z artystów prezentuje tu swoją charakterystyczną dla siebie kreskę. Każdy z nich na swój niepodrabiany sposób charakteryzuje wydarzenia i postać samego Heatha Hustona. Od pełnych rozmachu obrazów rodem z klasycznej space opery po cartoonowe grafiki ze współczesnych seriali dla dzieci. Myślę, że każdy z fanów znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Przygody Heatha Hustona to kawał niezobowiązującej rozrywki na wysokim poziomie. Tom czwarty trzyma w napięciu mimo, że wiemy jak skończą się przygody ostatniego Agenta Strachu. To nadal jest niesamowita mieszanka testosteronu, masy mięśniowej i bezkompromisowego podejścia do wielu spraw. Do tych historii można wracać wiele razy i na pewno nigdy się nie znudzą, a wszystko to w oparach kina klasy B z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdzie wszystkie chwyty były dozwolone.

Fear Agent. Tom 4
Twórcy: Rick Remender, Steve Niles, Francesco Francavill, Eric Nguyen, Kieron Dwyer, Rafael Albuquerque i inni
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, science fiction
Data wydania: 30 marca 2022

Komiks można zakupić na stronie Non Stop Comics
https://nonstopcomics.com
CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

Redakcja Administrator