Wybieramy najlepszy współczesny polski kryminał – zabawa czytelników

Na Mechanicznej Kulturacji ruszamy z nową zabawą. Chcemy wspólnie z Wami wybrać najlepszy współczesny polski kryminał. Trzy razy w tygodniu będziecie głosować na kolejne tytuły, które będą przechodzić do następnych etapów zabawy. Całość potrwa około dziesięciu tygodni. Na koniec podsumujemy wyniki i przedstawimy ranking naszych czytelników.

Zabawa będzie podzielona na trzy etapy. W pierwszym, spośród 16 według nas najgorętszych nazwisk współczesnych polskich autorów kryminałów, wybierzecie po dwa najciekawsze tytuły. W drugim etapie – książki, które otrzymały najwięcej głosów pogrupujemy po cztery pozycje, z których będziecie wybierać po jednym tytule. Trzeci etap to system pucharowy, w którym poszczególne tytuły będą walczyć jeden na jeden, aż do wielkiego finału. Zabawa będzie odbywać się na naszych fanpejdżach – Mechaniczna Kulturacja i Kryminalna Kulturacja, skąd będziemy zliczać głosy. Posty będą pojawiać się w poniedziałki, środy i soboty o godzinie 18:00.

Na pierwszy ogień idzie Katarzyna Puzyńska. Spośród jej sześciu najciekawszych kryminałów wybieracie dwa, które przechodzą do dalszej zabawy.

1. KATARZYNA PUZYŃSKA (10.06.19)

Przechodzą dalej: 

1. Utopce

2. Trzydziesta pierwsza

2. KATARZYNA BONDA (12.06.19)

Przechodzą dalej:

1. Okularnik

2. Tylko martwi nie kłamią

3. REMIGIUSZ MRÓZ (15.06.19)

Przechodzą dalej:

1. Trawers

2. Chyłka. Zaginięcie

4. Wojciech Chmielarz (17.06.19)

Przechodzą dalej:

1. Farma Lalek

2. Żmijowisko

5. Igor Brejdygant (19.06.19)