komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki. Tom 6 – recenzja

Erica Slaughter, osamotniona i ścigana przez bezwzględną agentkę Zakonu Świętego Jerzego, staje przed ostatecznym wyzwaniem. Bez sojuszników i osłabiona, musi stawić czoła przerażającemu potworowi nawiedzającemu miasteczko Udręka w Nowym Meksyku. Czy uda jej się pokonać bestię i przetrwać, czy też jej historia dobiegnie końca?

Szósty tom nagradzanej serii „Coś zabija dzieciaki” autorstwa Jamesa Tyniona IV i Werthera Dell’Edery stawia bohaterkę przed najtrudniejszym dotąd wyborem. W albumie, który ukazał się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics, Erica musi zmierzyć się nie tylko z potworem, ale i z własnymi słabościami i demonami przeszłości. Czy odnajdzie siłę, by ocalić siebie i dzieci miasteczka Udręka?

W tej historii bezwzględna łowczyni Charlotte Cutter staje się centralną postacią, bezpardonowo dążąc do zlikwidowania Erici. Jej sadystyczne skłonności i chęć urozmaicenia polowania dodają mrocznego charakteru tej walce. Erica nie pozostaje jednak w tyle. Choć czuje respekt, a nawet strach przed swoją oponentką, to nie cofnie się przed konfrontacją. Ważny jest tu także watek ataku potwora, z którym finalnie walczy Erica. Mimo, że sama jest zwierzyną to nie unika tego do czego została wyszkolona. Eliminacja potworów, które czyhają na innych to jej chleb powszedni.

Kolejny rozdział tej historii robi wrażenie nie tylko z punktu widzenia fabuły, ale nadal zachwyca klimatycznymi grafikami. Mimo, że obrazy nie ewoluują w stosunku do tomów poprzednich to nadal potrafią zrobić wrażenie na czytelniku. Kreska Dell’edera jest ostra i wyrazista, głównie na pierwszym planie. Wrażenie robią sceny walki, ale i mroczny klimat intensyfikowany rewelacyjnie dobranymi kolorami.

Coś zabija dzieciaki to mroczny i trzymający w napięciu komiks, który z pewnością spodoba się fanom horrorów i mrocznych opowieści. Szósty tom kontynuuje historię na wysokim poziomie, oferując czytelnikom dawkę emocji i niezapomnianych wrażeń.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 6)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror

https://nonstopcomics.com

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.