Kryminalna KulturacjaKsiążkirecenzja książka

Lee Child. Bez Planu B – recenzja

Jack Reacher powraca w kolejnej, już dwudziestej siódmej odsłonie swoich przygód, zatytułowanej Bez Planu B. Tym razem kultowy protagonista trafia do małego miasteczka, gdzie jest świadkiem zabójstwa pewnej kobiety, choć wszystko wskazuje na wypadek samochodowy. Oczywiście Reacher nie może przejść wobec tego obojętnie. Kolejny bestseller Lee Childa dostępny jest w sklepie TaniaKsiazka.pl.

Tak naprawdę za sterami tej książki stoi aż dwóch Childów. Lee, który wymyślił postać byłego wojskowego oraz jego brat Andrew. Książka oczywiście ukazała się nakładem wydawnictwa Albatros.

Jak najlepiej ściągnąć Reachera do jakiegoś miejsca? Oczywiście zabronić mu tam jechać, a jeszcze lepiej wyperswadować mu to siłą i nasłać na niego policję. Wtedy mamy jak w banku, że właśnie tam pojedzie. Tak właśnie się stało po śmierci obcej mu kobiety pod kołami samochodu. Wyrusza więc ich śladem do Winson w stanie Missisipi, choć ci sami ludzie za wszelką cenę będą chcieli mu przeszkodzić. Nie wiedzą jednak z kim zdarli. Gdy się zorientują będzie jednak dla nich za późno.

Wydawać by się mogło, że po tylu tomach przygód niezłomnego, walczącego ze złem byłego funkcjonariusza żandarmerii wojskowej, Child nie będzie mógł zaoferować już nic nowego. A jednak. Wraz z bratem, na swój sposób odświeżył serię, serwując choćby równoległą narrację z punktu widzenia młodego chłopaka, który ucieka z zastępczego domu aby spotkać się z ojcem. Oczywiście jego drogi przecinają się z Reacherem.

Poza tym przygody Reachera nadal są na swój sposób fascynujące. Mało kto nie lubi czytać, czy oglądać takich bohaterów w akcji, którzy w imieniu słabych prowadzą krucjaty przeciwko wszechobecnemu złu. Wykonają za nich coś, czego oni sami nie mogliby dokonać lub z pewnych względów nie chcieliby. 

Bez Planu B to kolejna odsłona przygód jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów literackich serii sensacyjnych. Jest tu mnóstwo akcji, strzelanin, walk i trupów, które Reacher pozostawia po sobie niczym okruchy po sowitym posiłku. Ramię sprawiedliwości prze do przodu, nawet bez planu B, bo Reacher zawsze działa zgodnie ze swoim planem.

Bez Planu B
Cykl: Jack Reacher
Autor: Lee Child, Andrew Child
Wydawnictwo: Albatros
Gatunek: sensacja, akcja
Data wydania: 12 kwiecień 2023

„Bez Planu B” jest do kupienia w księgarni TaniaKsiazka.pl

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.