gragra planszowa zapowiedź

Age of Steam – premiera gry planszowej

Age of Steam to bezwzględna, kolejowa gra ekonomiczna dla 1-6 graczy z wysoką regrywalnością zapewnianą m.in. przez 6 różnych plansz wspartych specjalnymi regułami. Można w niej oczekiwać brutalnej konkurencji, bezwzględnych inwestorów, ciasnych budżetów i wyścigu w budowaniu najbardziej obiecujących połączeń. Wszystko to w wydaniu de luxe z zestawem różnorodnych plansz, plastikowymi sztonami i szykownym, minimalistycznym designem Iana O’Toola.

Równolegle z grą podstawową do sklepu trafia także dodatek o nienachalnym tytule „Rozszerzenie I” z zestawem 9 dodatkowych map zawierającym m.in. mapę Polski.

OPIS GRY

W powietrzu rozbrzmiewa ryk buchających parą żelaznych rumaków. Age of Steam pozwoli ci przeżyć czasy, gdy budowano tory pod pierwsze linie kolejowe, które odmieniły światową gospodarkę. Każda faza gry oddaje w ręce graczy pełną decyzyjność. Każdy jej aspekt stawia na interakcję między nimi.

Sfinansuj budowę rozległej sieci torów i moce transportowe twojego taboru lokomotyw. Szacuj, które trasy zapewnią największy zwrot poniesionych na nie kosztów. Wygrywaj wyścig po najbardziej opłacalne towary i pierwszeństwo wykonywania kluczowych akcji. Zarób dość pieniędzy, by spłacić agresywnych wierzycieli i wciąż mieć środki na inwestycje i rozwój.

Oszczędny projekt graficzny Iana O’Toola (Weather Machine, On Mars) sprzyja opanowaniu złożonych zależności w grze. Aż 6 różnych map ze zróżnicowanymi zasadami, zmienny dobór towarów i wrażliwość na decyzje graczy tworzą grę, w której nie ma dwóch identycznych partii. Dzięki różnorodnym mapom gra zapewnia bezwzględną rywalizację w grupach od 2 aż do 6 graczy! Za wariant rozgrywki na mapie 1-osobowej odpowiada Ted Alspach, autor m.in. Suburbii, Zamków szalonego króla Ludwika i Słowołaków

Gra do kupienia na Portal Games

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.