grahotKsiążkiKsiążki nowości

Lovecraft Escape – gra na smartfony w klimacie Lovecrafta

Gratka dla miłośników prozy Howarda Phillipsa Lovecrafta, jednego z najważniejszych przedstawicieli literatury grozy wszech czasów. Krakowskie studio Redi Games realizuje grę na smartfony opartą na prozie twórcy mitologii Cthulhu – Lovecraft Escape.

Twórcy zapewniają, że mają ambitne plany rozwoju. Co ma zagwarantować sukces? Aktywny udział graczy w powstawaniu kolejnych poziomów gry.

– W Ameryce w latach dwudziestych świat horroru jest absolutnie rządzony opowieściami Lovecrafta, pełnymi przerażających stworzeń z jego koszmarów sennych i wzmianek o Necronomiconie – utraconym grimoire, który zapowiada powrót inteligentnej rasy z innego wymiaru, a przede wszystkim przebudzenia najbardziej niebezpiecznych z nich – opisują grę jej pomysłodawcy.
Kiedy twórca staje się bohaterem jednej ze swoich opowieści, musi wyruszyć w podróż, która uratuje ludzkość przed zagładą. Gracz biegnie, pokonując kolejne poziomy, zbierając rytualne artefakty i umykając istotom, które zechcą go powstrzymać.

Studio Redi Games ma ambitne plany rozwoju gry w oparciu o inspiracje i sugestie graczy. Chcą również wykorzystywać platformy crowdfundingowe. Społeczność fanów Lovecrafta jest duża i zaangażowana, więc możemy spodziewać się ciekawego rozwoju wypadków.

Już teraz, na etapie testowania gry, można wyrazić swoją opinię. Wystarczy zapisać się na stronie www.redigames.com/lovecraft/#beta, by dostać dostęp do wersji BETA. Pełna wersja gry pojawi się w lutym.

mecha1 Administrator