Dla DzieciKsiążkirecenzja książka

1001 Zabawnych Zagadek – recenzja

Jak najlepiej zapewnić dzieciakom wartościową rozrywkę? Pomysłów na to może być mnóstwo. Kiedy jednak zaczyna ich brakować, warto sięgnąć po pomoce naukowe. Jedną z nich może być pomysłowa książeczka 1001 Zabawnych Zagadek autorstwa Angels Navarro, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Książeczka ta ma łączyć zabawę z rozwijaniem sprawności umysłowej. Przygotowane zadania mają poprawiać zdolność koncentracji i umiejętność aktywnego przetwarzania określonych informacji. Pozwalają kojarzyć i łączyć obiekty z różnych grup. Są idealnym sposobem na zabicie czasu, połączonego z nauką. Kolorowe obrazki nie tylko przyciągają uwagę, ale pozwalają dziecku skupić na konkretnych zadaniach. Wyrusza ono w podróż nie tylko po Ziemi, ale przez głębie oceanów aż po daleki kosmos.

1001 Zabawnych Zagadek to króciutka, ale bardzo wartościowa książeczka, która łączy przyjemne z pożytecznym. Nie tylko umila czas naszych dzieci, ale poprzez zabawę rozwija podstawowe umiejętności, które niestety przez nadmiar smartfonów często są ograniczane.

Warto więc wyruszyć z naszymi pociechami w tę niesamowitą podróż, podczas której będą liczyć, przemierzać labirynty, szukać różnic i szczegółów. Porównywać, zakreślać i malować. Mnóstwo frajdy, która kiedyś na pewno zaprocentuje.

1001 Zabawnych Zagadek
Autor: Angels Navarro
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Gatunek: dla dzieci
Data wydania:  8 luty 2023


 za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.