Dla DziecikomiksKsiążkirecenzja komiksrecenzja książka

Psy. Od drapieżników do obrońców – recenzja

Psy. Od drapieżników do obrońców to kolejna popularnonaukowa książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników, której autorem jest Andy Hirsch. Publikacja, która ukazała się nakładem wydawnictwa Nasza Księgarnia jest również kolejną odsłoną intrygującej serii wydawniczej Naukomiks. Dzięki niej najmłodsi odbiorcy mogą odkrywać świat, za pomocą popularnego w ostatnim czasie medium jakim jest komiks.

Do tej pory ukazały się w niej między innymi: Koty, Dinozaury czy Rekiny. Psy zaś pozwalają dzieciakom zapoznać się z najlepszych czworonożnym przyjacielem człowieka. Bohaterem tej historii jest kundelek o imieniu Rudy, który jest zarazem przewodnikiem po tej nietypowej książeczce. Przyjazny, kudłaty czworonóg, który kocha piłeczki, swojego pana i inne psy. Posiada też niezwykły talent. Potrafi podróżować w czasie. Dzięki temu poznamy mnóstwo ciekawostek z psiego świata.

Dowiemy się między innymi skąd wzięły się psy? Dlaczego szczekają i nawzajem się obwąchują. Czym różnie się bernardyn od chihuahuy i dlaczego nie trzymamy w domu wilków. Młodzi czytelnicy dostaną kilka ciekawych informacji na temat genetyki i ewolucji i na temat jaki one miały wpływ na kształtowanie się obecnych gatunków. Autor serwuje tu mnóstwo różnych faktów  i ciekawostek oprawionych w kolorowe i przyjazne ramy komiksu.

Dzięki temu publikacja ta zarówno uczy jaki i bawi. Ma jeszcze jedną wielką zaletę. Może uczyć zarówno dzieci jak i dorosłych, a spędzony wspólnie czas podczas lektury na pewno będzie procentował w przyszłości w postaci poszerzenia wiedzy jak i budowania wspólnych relacji.

 


za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Nasza Księgarnia

 

 

 
 

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.