Bez kategorii

Nowa odsłona kultowej serii filmów! MATRIX ZMARTWYCHWSTANIA na Blu-ray i DVD 25 marca

Długo wyczekiwana czwarta odsłona przełomowej serii filmów, które zrewolucjonizowały swój gatunek! W nowym obrazie powracają aktorzy z poprzednich części – Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss – w rolach słynnych postaci Neo i Trinity. „Matrix Zmartwychwstania” zadebiutuje na 4K ULTRA HD, Blu-ray™ i DVD już 25 marca.

Matrix Zmartwychwstania” to ekscytujący powrót do świata przeplatających się rzeczywistości: życia codziennego i tej drugiej – rzeczywistości ukrytej pod powierzchnią. Thomas Anderson, alter ego Neo, sam już nie wie czy jego świat jest prawdziwy, czy też dał się zwieść symulacji. Żeby się o tym przekonać będzie musiał wniknąć głęboko w siebie samego i po raz kolejny pójść za białym królikiem w nieznane. A jeśli Neo nauczył się już czegoś z doświadczenia to wie, że ta decyzja, choć jest tylko iluzją, jest jedyną drogą by wydostać się z Matriksa. Oczywiście, wie doskonale co ma robić. Ale nie zdaje sobie sprawy, że Matrix jest teraz silniejszy, bardziej stabilny i bardziej niebezpieczny niż kiedykolwiek przedtem.

Po przeszło dwudziestu latach od premiery pierwszego filmu z kultowej serii, w dobrze znanym dystopijnym świecie, znowu zobaczyć możemy te same znajome twarze. Obok Keanu Reevesa, który wciela się w zdecydowanie starszego i nieco bardziej zmęczonego życiem Neo, pojawia się również Carrie-Anne Moss jako Trinity, przedstawiająca się teraz jako Tiffany.

Cudownie było zobaczyć ich ponownie w tym filmie. Są w idealnym wieku by właśnie teraz opowiedzieć tę historię. Właściwie wszyscy jesteśmy – mówi reżyserka filmu, Lana Wachowski. Za kilka lat nie byłoby to już możliwe, kilka lat temu efekt końcowy nie miałby takiej wagi, ale teraz wszystko wydaje się być w idealnym momencie. Kiedy w filmie Keanu mówi o tym, że wydaje mu się że, wszystko czego dokonał w życiu, nie miało żadnego znaczenia, pojawia się w widzu pytanie, które będzie go nurtować aż do ostatnich scen. Bo na pewnym etapie życia zaczynasz zadawać sobie pytania o to, co jest prawdziwe. I to, co naprawdę ma znaczenie staje się coraz bardziej i bardziej nieuchwytne – tłumaczy.

Pisząc scenariusz swojego najnowszego filmu, Lana Wachowski skupiła się na wyciągnięciu na pierwszy plan wątku miłosnego. W tak dalece zdehumanizowanym świecie, to właśnie ludzkie uczucie wydaje się być jedyną formą ucieczki do wolności. Kiedy więc sny coraz mocniej mieszają się z rzeczywistością i nawet niebieskie pigułki przepisywane przez terapeutę nie pomagają zachować spokoju, odpowiedzią na problemy Neo może okazać się kobieta, którą codziennie nieświadomie mija w kawiarni. Ponowne spotkanie z Trinity, podobnie jak to sprzed lat, staje się początkiem trudnej drogi do prawdy.

Kiedy czytałem ten scenariusz od razu pomyślałem że to piękna historia miłosna i czułem, że jest przy tym bardzo aktualna – mówi Keanu Reeves. Podobnie jak przy poprzednich częściach „Matriksa”, które wydawały mi się sygnałem ostrzegawczym dla społeczeństwa, ale też niezwykle inspirującymi w swojej wymowie filmami, czuję, że „Zmartwychwstania” są historią skrojoną na miarę naszych czasów i mam nadzieję, że okażą się równie inspirujące jak poprzednie obrazy.

Matrix” jak zawsze porusza widzów nie tylko poprzez swoją narrację, ale również imponuje od strony wizualnej. Niesamowite efekty specjalne i muzyka fantastycznie dopełniają obraz dystopijnej rzeczywistości znanej z poprzednich filmów, a choreografie walk wciąż imponują. Co oczywiste, liczne są tutaj odniesienia do starszych filmów, ale „Matrix Zmartwychwstania” ma ambicje daleko wyższe niż bycie typowym sequelem. To sprawia, że oglądając ten film możemy przeżyć historię z równą mocą, niezależnie od stopnia znajomości filmowego świata „Matriksa”.

Dodatek specjalny w wydaniu DVD:

  • Matrix Reakcje: Witaj w IØ

Dodatki specjalne w wydaniu BLU-RAY™:

  • Nikomu nie można powiedzieć czym jest Matrix – zobacz jak obsada i twórcy starają się opowiedzieć całą historię trylogii Matriksa…i być może chcieliby żeby Tank wgrał im do pamięci trochę więcej szczegółów.

  • Matrix zmartwychwstaje – wyrusz w podróż za tą śmiałą wizją przez pisanie scenariusza, casting, projektowanie scenografii, aż po zdjęcia w San Francisco i Berlinie.

  • Neo i Trinity: Powrót do Matriksa – posłuchaj jak Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss zastanawiają się nad swoją prawie 25-letnią wspólną przygodą jako Neo i Trinity.

  • Sojusznicy i wrogowie – poznaj bohaterskich członków ruchu oporu, Yahyę Abdul-Mateen II, Jessicę Henwick i Priyanka Chopra oraz nowych wrogów Neo, Jonathana Groffa i Neila Patricka Harrisa, którzy opowiadają o tym, co znaczy dla nich dołączenie do kultowej serii Matriksa.

  • Matrix 4 Life – podobnie jak załoga Nabuchodonozora, ekipa Matriksa to oddany zespół, który poświęcił dziesięciolecia swojej misji. Poznaj ludzi, którzy postanowili uwolnić swoje umysły już pod koniec lat 90.

  • Nadal znam Kung Fu – Matrix zrewolucjonizował kino akcji, a twórcy zmienili reguły gry. Wyjdź poza kod, aby dowiedzieć się, jak aktorzy i ekipa tworzyli najbardziej oszałamiające sceny w „Matrix Zmartwychwstania” i jak wznieśli akcję na jeszcze wyższy poziom.

  • Matrix Reakcje – posłuchaj jak obsada i twórcy opowiadają o pracy przy poszczególnych sekwencjach filmu.

INFORMACJA PRASOWA: GALAPGOS

Redakcja Administrator