Bez kategorii

Premiera audiobooka „Zanim zawisły psy”

Niels Oxen sam wybrał samotność. Jest bezdomny, nie ma nikogo, kradnie resztki jedzenia, by przeżyć. Niegdyś wielokrotnie odznaczany żołnierz, dziś walczy z koszmarnymi wspomnieniami, szukając spokoju w jutlandzkich lasach. Niestety, nie znalazł go – może to dlatego, że w okolicy nagle zaczęły ścielić się trupy, wszyscy właśnie jego uważają za mordercę, a służby usilnie chcą w jego słowach znaleźć dowody na popełnienie przestępstwa? 

Jens Henrik Jensen debiutował w Danii już w 1994 roku – każda z jego powieści szybko wskakiwała na listy bestsellerów. Autor z powodzeniem łączy wątki kryminału, thrillera i dramatu obyczajowego. „Zanim zawisły psy” to pierwsza część trylogii o Nielsie Oxenie – od 16 lipca możesz wysłuchać jej jako audiobooka.

Fragment książki:

„Przejazd obok szpaleru głów nabitych na pal sprawił, że wypił tamtego dnia więcej niż jedno piwo. Kiedy ich konwój mijał to miasteczko w drodze powrotnej, widział, jak jakaś starowinka zdejmowała jedną z głów. Powoli jechali obok, a kobieta, trzymając w rękach odrąbaną głowę, spojrzała na niego z wyrazem całkowitej rezygnacji na pomarszczonej twarzy. Głowa należała do mężczyzny w średnim wieku i miała szeroko otwarte oczy. Potem nabrał przekonania, że mężczyzna musiał być jej synem. Staruszka spojrzała na głowę, brudną od zaschniętej brązowej krwi, a potem na niego – obcego żołnierza, który przesuwał się wolno w kordonie pojazdów wojskowych. (…) Ostatnim, co zobaczył, było, jak ostrożnie wkłada głowę do torby na zakupy.” / fragment

Audiobook dostępny w sprzedaży na https://ebookpoint.pl/go-zanim-zawisly-psy

 

Damian Drabik Administrator

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.