Informacja prasowa: „Świąteczna inwazja” – cykl filmowy na AMC

W grudniu na widzów AMC czeka kolejna dawka emocji i zapierających dech w piersiach seansów. W każdą sobotę grudnia na antenie pojawią się legendarne filmy akcji, wciągające produkcje science-fiction czy trzymające w napięciu kryminały. Wśród nich między innymi: legendarna komedia kryminalna „Przekręt” o przeplatających się ze sobą opowieściach gangsterskich, których elementem wspólnym jest kradzież drogocennego diamentu; „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” Stevena Spielberga, czyli wielokrotnie nagradzany film science-fiction o przedziwnych zjawiskach spowodowanych wizytami kosmitów na Ziemi; thriller „Pamięć absolutna”, którego głównym bohaterem jest agent dyktatorskiego rządu na Marsie (w tej roli Arnold Schwarzenegger) oraz „Włamywacze” – przejmujący film sensacyjny o odkryciu, które umożliwia włamanie się do każdego systemu komputerowego na świecie.

Cykl „Świąteczna inwazja” startuje już 4 grudnia – tylko na AMC!

4 grudnia:

Godz. 22 – Zombieland

W świecie opanowanym przez zombie Tallahassee odnajduje swoje życiowe powołanie – zabijanie nieumarłych. Z kolei strachliwy Columbus przetrwał dzięki ukrywaniu się i ucieczkom. Kiedy więc ci dwaj łączą siły, nie są pewni, co jest gorsze: przegrana z zombie czy poleganie na sobie nawzajem.

Godz. 23.45 – Wyspa piratów

Morgan Adams jest zachwycającą młodą piratką, która po niedawno zamordowanym ojcu dziedziczy statek oraz fragment mapy skarbów. Wyrusza na poszukiwania dwóch brakujących części układanki i zabójców swojego ojca, a towarzyszy jej William Shaw – czarujący złodziej i nałogowy kłamca.

11 grudnia:

Godz. 22 – Przekręt

Złodziej diamentów Franky „Cztery Palce” wraca do Nowego Jorku, gdzie ma dostarczyć swojemu szefowi Aviemu ogromny diament. Po drodze zatrzymuje się w Londynie, gdzie pada ofiarą oszustów, a diament dostaje się w niewłaściwe ręce. Tymczasem dwaj podejrzani organizatorzy walk bokserskich odkrywają prawdziwy talent – irlandzkiego włóczęgę i zabijakę Mickeya O’Neila, którego kuszą wizją bogactwa, pod warunkiem, że podłoży się w walce. Losy ich wszystkich zaczynają się spinać, gdy do Londynu przylatuje Avi, by odnaleźć swój diament. Rozpętuje się prawdziwe piekło, gdy każda ze stron chce zrealizować swoje plany – wszystkie nielegalne, z góry skazane na niepowodzenie i bardzo bolesny odwet.

12 grudnia:

Godz. 00 – Włamywacze

Ekspert komputerowy Martin Bishop kieruje zespołem hakerów – renegatów. Jest wśród nich: były pracownik CIA, czarodziej od gadżetów, młody geniusz i niewidomy realizator dźwięku, którzy pracują przy testowaniu systemów bezpieczeństwa. Przeszłość Bishopa nie daje jednak o sobie zapomnieć, gdy agenci rządowi zaczynają szantażować jego ekipę, aby wzięła udział w tajnej operacji namierzenia pewnej czarnej skrzynki.

18 grudnia:

Godz. 22 – Bohater ostatniej akcji

11-letni Danny jest samotnym chłopcem, który ucieka od swojej posępnej rzeczywistości oglądając przygodowe filmy akcji ze swoim ulubionym bohaterem – Jackiem Slaterem. Gdy od swojego najlepszego przyjaciela dostaje specjalny bilet na nowy film, w magiczny sposób przenosi się do świata Jacka, w którym dobrzy ludzie zawsze zwyciężają. Sprawy wymykają się spod kontroli, gdy jeden ze złoczyńców kradnie fragment magicznego biletu Danny’ego i przenosi się do prawdziwego świata, gdzie przestępstwa często się opłacają.

19 grudnia:

Godz. 00.30 – Pamięć absolutna

Douglasa Quaida nawiedza powracający sen o podróży na Marsa. Mając nadzieję, że dowie się o nim czegoś więcej, wykupuje wakacje w firmie Rekall Inc. zajmującej się wszczepianiem wspomnień. Podczas zabiegu implementacji coś idzie nie tak. Quaid nagle przypomina sobie, że był tajnym agentem walczącym ze złym administratorem Marsa, Cohaagenem. Czy te doświadczenia są prawdziwe… czy może są tylko zaimplantowanymi fantazjami?

25 grudnia:

Godz. 22 – Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Nominowany do ośmiu Oscarów® film „Bliskie spotkania trzeciego stopnia” Stevena Spilberga jest powszechnie uważany za najlepszą produkcję o wizytach kosmitów na Ziemi. W trakcie naprawy linii energetycznej Roy Neary doświadcza niezwykłego spotkania z dziwnym statkiem kosmicznym. Powtarzające się wizje, w których ukazuje mu się tajemnicza góra, napędzają coraz większą obsesję, doprowadzając go do emocjonalnego punktu krytycznego. Roy pragnie zrozumieć, czego doświadczył i w końcu znajduje sojusznika w Jillian, samotnej matce, która wierzy, że jej syn został uprowadzony przez obcych. Tymczasem międzynarodowa grupa naukowców pod przewodnictwem francuskiego eksperta Claude’a Lacombe’a próbuje doprowadzić do przełomu w komunikacji między ludźmi a obcymi. Kulminacją ich wspólnych poszukiwań jest spotkanie w odległym Wyoming i wydarzenie o niezrównanym znaczeniu dla całej ludzkości.

26 grudnia:

Godz. 00.40 – Niepamięć

Akcja filmu „Niepamięć” rozgrywa się w odległej przyszłości na Ziemi, która zmieniła się nie do poznania. Po konfrontacji z przeszłością, bohater filmu walczy o ocalenie ludzkości i wstępuje na drogę poznania i odkupienia.

 

Redakcja Administrator