komiksrecenzja komiks

Coś Zabija Dzieciaki. Tom 3 – recenzja

Coś Zabija dzieciaki to kontynuacja mrocznych wydarzeń z małego amerykańskiego miasteczka. Życie mieszkańców zostaje wywrócone do góry nogami w chwili gdy zaczynają znikań małe dzieci. Wśród chaosu i strachu, który zapanował pojawia się Erica Slaughter, młoda dziewczyna, która ma opanować zaistniałe szaleństwo wszelkimi możliwymi sposobami. Nie wszystko idzie jednak po jej myśli.

James Tynion IV kontynuuje swoją mroczną historię o potworach zrodzonych z dziecięcego strachu. Potworach, które żywią się nie tylko strachem, ale i ludzkim mięsem. Autor rozwija zapoczątkowane wątki, które jak na razie ujawniły istnienie potworów i tajnego zgromadzenia, które od wieków walczy z nimi. Jego członkinią jest właśnie Erica Slaughter. Jej misją jest unicestwienie potworów, a zarazem utrzymanie ich istnienia w tajemnicy wszelkimi możliwymi sposobami. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli i organizacja zmuszona zostaje do wysłania ekipy mającej zamieść cały ten bałagan pod dywan.

Ta intrygująca i mroczna opowieść zaczyna się rozwijać coraz bardziej. Dostajemy tu kilka znaczących odpowiedzi, szczególnie tych dotyczących pochodzenia potworów. Tom trzeci pcha fabułę mocno do przodu i wydaje się, że zamyka temat krwawych wydarzeń w Archer’s Peak. Nie kończy jednak przygód Ericki, która po konfrontacji z Matką potworów i jej potomstwem, a także z członkami organizacji do której należy, wyrusza w świat, wiedząc, że długo nie zazna spokoju.

Kolejny rozdział tej historii robi wrażenie nie tylko z punktu widzenia fabuły, ale nadal zachwyca klimatycznymi grafikami. Kreska Dell’edera jest ostra i wyrazista, głównie na pierwszym planie. Wrażenie robią sceny walki, ale i mroczny klimat intensyfikowany rewelacyjnie dobranymi kolorami.

Kontynuacja przygód Eriki to nadal mocna i trzymająca w napięciu historia. Dziewczyna o wielkich i przerażających oczach i tajemniczej przeszłości prowadzi nas po zakamarkach mrocznego świata istniejącego wokół nas, o którym nie mamy najmniejszego pojęcia. Świata, który balansuje między rzeczywistością a snem. Koszmar staje się realny i potrafi wybebeszyć i poćwiartować. Nie wolno więc okazać strachu.

Coś Zabija Dzieciaki
Twórcy: James Tynion IV, Werther Dell’Edera, Miquel Muerto
Cykl: Coś Zabija Dzieciaki (tom 3)
Wydawnictwo: Non Stop Comics
Gatunek: komiks, horror
Data wydania: 20 października 2021

 
 
https://nonstopcomics.com
 
 
 
CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:
 
 
 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.