KsiążkiKsiążki nowości

Zapowiedź książki „Demon i Mroczna Toń” Stuarta Turtona

Wydawnictwo Albatros wyda 24 marca nową powieść autora Siedmiu Śmierci Evelyn Hardcastle – Stuarta Turona. Powieść Demon i Mroczna Toń była nominowana do Goodreads Choice Awards 2020 i została jedną z najlepszych książek 2020 roku według Amazona.
Wróbel i niedźwiedź, Samuel Pipps i jego towarzysz i przyjaciel Arent Hayes − duet na miarę Sherlocka Holmesa i doktora Watsona.

Wspólnie rozwiązują zagadki kryminalne, a ich sława sięga daleko poza Europę. Dzięki raportom z ich przygód, sporządzanym regularnie i skrupulatnie przez Haysa, rozciąga się na całą strefą wpływów Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, w XVII wieku najbogatszego przedsiębiorstwa handlowego na świecie, z siedzibą w Amsterdamie i z placówkami rozsianymi po całej Azji i na Przylądku Dobrej Nadziei.

Pipps i Arent niedawno przybyli do Batawii, by na życzenie gubernatora odzyskać bezcenny Kaprys. Było to niezwykle łatwe zadanie, w porównaniu z zagadką, jaka przyjdzie im rozwiązać w drodze powrotnej.

Tym bardziej, że Samuel Pipps, najwybitniejszy detektyw swoich czasów, trafi na pokład Saardama w kajdanach i natychmiast zostanie umieszczony w celi.

Już wkrótce przerażonych pasażerów i przesądną załogę zacznie prześladować upiorny demon, a do flotylli siedmiu statków płynących do Amsterdamu dołączy ósmy − statek-widmo.

Arent Hayes pozostanie sam na sam z tajemnicą, która sięga daleko w przeszłość i łączy wszystkich pasażerów. I wszystkich może kosztować życie.

Stuart Turton – dziennikarz piszący głównie o podróżach. Pracował jako wolny strzelec w Szanghaju i Dubaju. Jego debiutancka powieść Siedem śmierci Evelyn Hardcastle ukazała się w 2018 roku i odniosła niebywały sukces. Po jej wydaniu Turton pisał opowiadania, które doceniono w kilku konkursach literackich, a w 2020 roku opublikował kolejną powieść, pt. Demon i mroczna toń.

Mieszka z żoną w zachodnim Londynie. Jeśli właśnie nie marszczy czoła, łatając dziury w jakiejś nowej fabule, zapewne wspina się, nurkuje, świetnie się bawi lub zaginął w głuszy na jakimś odległym lądzie. Niewątpliwie co najmniej trzy z tych rzeczy robi dokładnie w tym samym czasie.

Stuart Turton to jeden z najbardziej utalentowanych brytyjskich autorów młodego pokolenia, obdarzony nieprzeciętną wyobraźnią. W grudniu 2020 roku platforma Netflix oficjalnie poinformowała o rozpoczęciu prac nad ekranizacją debiutanckiej powieści Turtona, Siedem śmierci Evelyn Hardcastle.

Redakcja Administrator