komiksnews komiksnews serialserial

Kajko i Kokosz trafią na Netfliksa

Ciekawa informacja. W przyszłym roku na platformę Netflix trafi animacja na podstawie kultowych komiksów Janusza Christy Kajko i Kokosz. Będzie to pierwsza polska produkcja animowana zrealizowana dla tej platformy. 

Fundacja Kreska, która sprzedała Netfliksowi prawa do tytułu, wylicza na swojej stronie twórców projektu. Showrunnerką będzie Ewelina Gordziejuk z EGoFILM, która pisze:

Serial ‘Kajko i Kokosz’ to kino producenckie, które postanowiłam zrealizować, aby uczcić pamięć Janusza Christy. Ogromna część polskiej literatury, w tym komiksy Mistrza zasługują na ekranizację i to nie tylko ze względu na ogromną, wciąż rosnącą popularność i rzeszę wiernych fanów, ale też ze względu na potencjał filmowy historii i unikatową warstwę plastyczną. Właśnie te wyjątkowe walory komiksu ‘Kajko i Kokosz’ przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak ogromnym i ważnym dla naszej kultury. Mam nadzieję, że nasz entuzjazm i zaangażowanie w projekt przełoży się na pozytywne wrażenia widzów serialu.

Reżyseria: Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau Scenariusz: Maciej Kur, Rafał Skarżycki
Konsultacja scenariuszowa: Mike de Seve, Baboon Animation
Projekty postaci: Sławomir Kiełbus
Produkcja: EGoFILM
Gatunek: animacja 2D

Redakcja Administrator