Marek Krajewski. Moloch – recenzja

Eberhard Mock powraca w kolejnym tomie swoich przygód. Tym razem niestrudzony policjant będzie musiał zmierzyć się z tajnym okultystycznym stowarzyszeniem i budowniczymi miasta przyszłości w samym centrum Wrocławia. Bohater, który pierwszy raz na kartach powieści pojawił się w 1999 roku, przez ten czas spotykał się z różnymi przeciwnikami. Tym razem jednak staje oko w oko z potężnymi siłami, które zmuszą go do przekroczenia pewnej granicy, której do tej pory nie przekroczył.

Główna linia czasowa osadzona jest w roku 1928. Mock zostaje wezwany przez swojego przełożonego do szpitala psychiatrycznego. Tam spotyka swoja dawną kochankę, a dzisiaj żonę i matkę, której ktoś niedawno porwał dwójkę dzieci. Zrozpaczona i stojąca na granicy szaleństwa kobieta oskarża o to swojego męża. Sprawa jest bardzo delikatna, bo na szybkie rozwiązanie sprawy nalega jeden wpływowy urzędnik państwowy. Szybko się okazuje, że sprawa nie będzie prosta, prowadzone śledztwo zaczyna zataczać coraz szersze kręgi. W grę wchodzą wysoko postawieni obywatele miasta, którzy należą do tajnej satanistycznej organizacji, odprawiający czarne msze na cmentarzach i oddający się wyuzdanym praktykom seksualnym.
Autor zachwyca realizmem i plastycznymi opisami

Moloch to kolejna intrygująca i mroczna historia Marka Krajewskiego. Przygody Mocka konsekwentnie zmierzają w jednym kierunku. Ma być mrocznie i realistycznie. Autor zachwyca plastycznymi opisami, co stawia przygody Mocka dużo wyżej niż zwyczajną powieść rozrywkową. Twórczość Marka Krajewskiego czyta się z zapartym tchem nie tylko ze względu na niesamowite i niebezpieczne przygody wrocławskiego policjanta, ale również z uwagi na niesamowitą otoczkę. Realistyczne tło społeczne i historyczne. Niesamowite wędrówki ulicami przedwojennego Wrocławia i dobrze zbudowana intryga, która wstrząsa posadami miasta i nie pozwala czytelnikowi oderwać się aż do ostatnich stron.

Śmiało można powiedzieć, że Moloch Marka Krajewskiego to prawdziwy majstersztyk. Kryminał z najwyższej półki, który praktycznie nie posiada wad. Sprawdza się fabularnie, ale i literacko. Autor zachwyca swoim stylem, na który pracuje już ponad dwadzieścia lat. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę przygód Mocka.

Moloch
Autor: Marek Krajewski
Wydawnictwo: Znak
Gatunek: Thriller, Kryminał
Data wydania: 26 października 2020

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.