Kryminalna KulturacjaKsiążkiKsiążki nowości

Kryminalne Spotkania Literackie 18-24 lutego

Na jakie wydarzenia literackie mogą liczyć w najbliższym czasie miłośnicy kryminałów i thrillerów? Jakich autorów będzie można spotkać w wybranych miastach? Prezentujemy przegląd najbliższych imprez literackich ze zbrodnią w tle.

19 lutego – ŁÓDŹ – spotkanie z Krzysztofem Domaradzkim

Krzysztof Domaradzki będzie w Empiku w Manufakturze (ul. Drewnowska 58) o godz. 18 promował książkę „Trans”, kontynuację „Detoksu”. Tym razem powieść zaczyna się od tego, że w Lesie Łagiewnickim zostają znalezione zmasakrowane zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że ofiarą jest młoda policjantka z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. W pogoń za mordercą policjantki ruszają jej koledzy, na czele z kontrowersyjnym, uzależnionym od alkoholu i coraz bardziej nieprzewidywalnym komisarzem Tomkiem Kawęckim.

19 lutego – Warszawa – wykład Oliwi Sentysz i Piotra Modzelewskiego

O godz. 18.30 w Worku Kości (ul. Bagatela 10) odbędzie się wykład otwarty „True Crime – Co może biegły?”.

Czy spotkaliście się kiedykolwiek z takimi stwierdzeniami w doniesieniach medialnych o głośnych sprawach karnych? Czy zastanawialiście, kim są biegli sądowi, jaka jest ich rola w czasie śledztwa i procesu sądowego, co mogą, czego nie mogą i co można zdobić, gdy… ich opinia jest całkowicie błędna? Może zastanawialiście się, czy możliwe jest, by przez opinię biegłego osoba niewinna musiała pogodzić się z przyszłością za kratkami?

Na te i szereg innych pytań postarają się Wam odpowiedzieć Oliwia Sentysz i Piotr Modzelewski z Towarzystwo Inicjatyw Prawnych i Kryminalistycznych Paragraf 22.
22 lutego – SZCZECIN – Spotkanie z Markiem Stelarem

Lokal Między wierszami (ul. Moniuszki 6) zaprasza na godz. 18 na spotkanie z Markiem Stelarem, autorem trylogii o Dariuszu Suderze.

Marek Stelar – architekt buszujący na obrzeżach zawodu; miłośnik kryminałów i horrorów, muzyki elektronicznej XX wieku; squasha, w którego już nie zagra i wybrzeża Bałtyku, gdzie uwielbia jeździć o każdej porze roku. Zafascynowany Berlinem i starym Szczecinem. Autor kryminałów: „Rykoszet”, „Cień”, „Twardy zawodnik”, „Niepamięć”, „Niewiadoma” i ostatnio „Nietykalny”.

23 lutego – KOŚCIERZYNA – spotkanie z Lidią Tasarz

O godz. 15 w empiku przy ul. Mazurka Dąbrowskiego będzie można spotkać Lidię Tasarz, autorkę książki „Nić Ariadny. Bez wyjścia”.Kontynuacja losów Agaty to trzymający w napięciu thriller psychologiczny, od którego czytania nie można się oderwać. W tej powieści nic nie jest oczywiste i z pozoru zwykłe wydarzenia nabierają zupełnie nowego, zaskakującego oblicza.

23 lutego – BRODNICA – spotkanie z Katarzyną Puzyńską

Przy okazji premiery najnowszej powieści Katarzyny Puzyńskiej Rodzanice, autorkę spotkamy w  Empiku  w Brodnicy o godz. 17.30 (Mostowa 2).

„Rodzanice” (Wydawnictwo Prószyński Media) to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

23 lutego – ŁÓDŹ – Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz i Stefanem Dardą

W Manufakturze o godz. 16 Stefan Darda i Magdalena Witkiewicz będą promować ksiązkę „Cymanowski Młyn”.

To mistrzowskie połączenie powieści obyczajowej i thrillera autorstwa Magdaleny Witkiewicz – jednej z najpopularniejszych polskich autorek literatury kobiecej oraz Stefana Dardy – jednego z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Książka jest opowieścią o małżeństwie Moniki i Macieja, które przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo? Podczas spotkania autorzy (specjalistka od szczęśliwych zakończeń oraz specjalista od książek trzymających w napięciu) zdradzą m.in., jak się im razem pracowało. Będzie to także okazja zdobycia autografów i dedykacji od ich obojga.

mecha1 Administrator