komiksrecenzja komiks

Bradl. Tom 5 – recenzja komiksu

Kolejna odsłona przygód Kazimierza Leskiego, a wraz z nimi nadciąga zmierzch Muszkieterów. Piąty, a zarazem finałowy tom serii komiksowej Bradl, autorstwa Marka Oleksickiego i Tobiasza Piątkowskiego, jest już do kupienia, wśród wielu innych nowości z księgarni taniaksiazka.pl

Fabuła tomu piątego bezpośrednio związana jest z wydarzeniami z poprzedniej części. Dowódca Muszkieterów pała żądzą zemsty po śmiercii Marii Grocholskiej. Pochłonięty planowaniem vendetty, zaniedbuje organizację, której członkowie, w śród nich Leski, zacieśniają kontakty z innymi organizacjami podziemnymi. Widząc to Witkowski niespodziewanie wraca do gry, planując złożoną i trudną operację wywiadowczą, która ma również przykryć jego prywatny plan zemsty na zabójcy Grocholskiej.

Wydarzenia ukazane w finałowej odsłonie Bradla są szalenie dynamiczne ale nie brakuje w nich momentów melancholii. Mocno zarysowane zostają rozterki inżyniera, który z jednej strony chce walczyć z okupantem, a z drugiej pała szaleńczą chęcią zemsty. Twórcy mocnąo intensyfikują ten wątek ukazując stan psychiczny Witkowskiego nawiedzanego przez ducha Grocholskiej. Nie brakuje tu również rozterek samego Bradla, który widząc co dzieje się z dowódcą, boi się że straci on posłuch wśród podwładnych. Połączenie tych dwóch elementów sprawia, że kolejne przygody Leskiego są bardzo emocjonujące. Same przygody rozgrywają się w okupowanej Warszawie a następnie przenoszą się na front wschodni.

Komiks posiada wprowadzenie historyczne Warszawa – stolica Polskiego Państwa Podziemnego autorstwa Katarzyny Ultrackiej z Działu Historycznego Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Tajne Miasto, w którym zaprezentowane są zdjęcia ze szczegółowymi opisami przyrządów mających na celu ukrywanie i przenoszenie tajnych dokumentów.

Finałowy tom serii Bradl to zakończenie podziemnej działalności Kazimierza Leskiego, ale nie koniec jego przygód. Wydawnictwo zapowiada już kolejne komiksy z jego udziałem, równie dynamiczne i emocjonujące. Czekamy więc z niecierpliwością, a w tym czasie emocjonujemy się finałową rozgrywką, która przynosi mnóstwo przetasowań w organizacji Muszkieterzy.

Bradl. Tom 5
Twórcy: Marek Oleksicki, Tobiasz Piątkowski
Wydawnictwo: Egmont
Gatunek: komiks, wojenny, szpiegowski
Data wydania: 7 października 2020

 

„Bradl” jest do kupienia w księgarni TaniaKsiazka.pl

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Tomasz Drabik Administrator

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.

Tomasz Drabik

Radomianin z pochodzenia. Technolog żywności z wykształcenia. Pasjonat dobrego kina, lecz nie gardzi ciekawą książką. Uwielbia Pasikowskiego, Manna i Lehane.