Dla DzieciKsiążkirecenzja książka

Tajemnica Złotych Wzgórz – recenzja powieści ze świata Star Stable

Tajemnica Złotych Wzgórz to pierwszy tom nowej dziecięcej serii Star Stable, który właśnie pojawił się w Polsce nakładem wydawnictwa Znak Emotikon. Star Stable to również seria gier online i magiczne uniwersum, do którego dołączają teraz historie w formie powieści. Autorką książki jest Helena Dahlgren.

Bohaterką Tajemnicy Złotych Wzgórz jest Lisa, której fascynacją są konie. Przynajmniej były do momentu śmierci jej matki podczas jazdy konnej. Od tamtego tragicznego wydarzenia, dziewczyna ma wewnętrzny uraz do zwierząt. Wszystko zmienia się, gdy wraz z ojcem przeprowadzają się na wyspę Jorvik, gdzie dostaje on nową pracę. Niechętna do zmian Lisa poznaje na wyspie trzy koleżanki: Annę, Lindę i Alex, które również kochają konie, lecz nie tylko. Gdy dziewczyny się zaprzyjaźniają, Lisa zaczyna przełamywać swoją niechęć do zwierząt, szczególnie że na wyspie jest ich całe mnóstwo.

Jednak poza fascynacją zwierzętami nastolatki łączy również inna cecha. Mają one pewne umiejętności, które będą musiały wykorzystać w ochronie swoich kochanych koni. Nad wyspę nadciąga bowiem ogromne niebezpieczeństwo. Tajemnicze zło chce nie tylko unicestwić konie, ale i całą krainę. Dziewczyny muszą się zjednoczyć i połączyć swoje siły aby je powstrzymać.

Tajemnica Złotych Wzgórz to opowieść, którą przeczytałam jednym tchem. Ciekawy, tajemniczy i momentami mroczny świat wciągnął mnie całkowicie. Kocham konie, a tu jest ich całe mnóstwo. Szczególnie podoba mi się że pojawia się tu starożytna rasa Starbreed. Jest tu też przyjaźń i poświęcenie. Koleżanki, które są w stanie dla siebie zrobić wszystko. No i ten wspaniały i tajemniczy świat. Magia wyspy zaczarowała mnie bez reszty. Z niecierpliwością czekam na kolejne części.

Tajemnica Złotych Wzgórz
Autorka: Helena Dahlgren
Cykl: Star Stable (tom 1)
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dziecięca
Data wydania: 25 marca 2020

 

za egzemplarz recenzencki dziękujemy Wydawnictwu:

 

http://www.wydawnictwoznak.pl/

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

 

Julia Drabik

Rocznik 2008, kończy szkołę podstawową. Lubi oglądać seriale i czytać książki. Jej ulubiony mi serialami są "Zagubieni w kosmosie" i "Flash". Kocha swoje zwierzęta - kota Cleo i psa Roxi.