Książkirecenzja książka

Peter A. Flannery Mag Bitewny – recenzja

Kto z nas nie ma czasem ochoty na to, by uciec od otaczającej nas rzeczywistości? Zwłaszcza teraz, kiedy ludzi dziesiątkuje epidemia, a wiele osób zostało zmuszonych do izolacji, warto zanurzyć się w lekturze książek. Przeniosą nas one w do innego świata i pozwolą przetrwać ten trudny, niepewny okres. Jeśli jesteście fanami literatury fantastycznej, to koniecznie sięgnijcie po rewelacyjną powieść Mag Bitewny, autorstwa Petera A. Flannery’ego.

Królestwo Furii zalewa potężna fala Opętanych. Piekielni wojownicy pod wodzą demonów zajmują kolejne krainy, niszcząc wszystko, co napotkają na swojej drodze. Ich celem jest opanowanie duszy mieszkańców zdobytych krain. Walka z upiorami jest niezwykle trudna, ponieważ nie są oni tak podatni na rany, jak stający im naprzeciw ludzie. Powstrzymanie piekielnych zastępów dodatkowo komplikuje obecność demonów, które wlewają w serca wojowników przerażenie. Potrafią się mu przeciwstawić tylko magowie bitewni. Dosiadający smoki, władający magią bohaterowie, są w stanie odwrócić losy bitwy. Ich misja wiąże się z wielką odpowiedzialnością i niebezpieczeństwem.
Głównym bohaterem powieści Petera A. Flannery’ego jest Falko Dante. Życie chłopaka naznaczone jest wieloma cierpieniami. Jako dziecko stracił obojga rodziców, a teraz sam powoli umiera wskutek wyniszczającej jego organizm choroby. Jakby tego było mało, musi on nieść brzemię syna szaleńca. Jego ojciec, jeden z najlepszych magów bitewnych Królestwa Furii, w szaleńczym ataku zabił kilku towarzyszy broni, zanim sam nie został zgładzony przez ocalałych. Pogardzany przez wielu mieszkańców Caer Dour Falko niczym nie przypomina ojca. Wychudzony, słabowity chłopak jest pogodzony ze zbliżającą się śmiercią i nie ma wielkich ambicji ani marzeń. Nie zdaje sobie sprawy, że pisany jest mu zupełnie inny los. Jaką rolę odegra w historii Królestwa Furii Falko? Czy uda mu się zmyć hańbę, jaką przyniósł rodzinie jego ojciec? Musicie przekonać się o tym sami!

Mag Bitewny to doskonały reprezentant gatunku. Z kart powieści wylewa się niezwykle klimatyczna, wciągająca fabuła, która zachwyci każdego miłośnika fantastyki. Smoki, czary, intrygi, tajemnice, pojedynki, zaskakujące zwroty akcji… Peter A. Flannery stworzył uniwersum naszpikowane elementami dobrze znanymi miłośnikom twórczości J. R. R. Tolkiena, J.K. Rowling czy Gerge’a R. R. Martina. Mimo to historia Falko Dantego nie jest tylko kalką znanych czytelnikom serii. Autor zawarł w niej wiele klasycznych dla literatury fantastycznej motywów, ale sięgnął po nie w sposób świeży i ciekawy.

Najnowsza książka wydawnictwa Fabryka Słów to zdecydowanie „must read” każdego „fantastycznego” czytelnika. Mag Bitewny to pierwsza część serii o tym samym tytule. Nie ukrywam, że książkę przeczytałam jednym tchem i już nie mogę doczekać się, by sięgnąć po kolejną część przygód Falko Dantego.

Mag Bitewny
Autor: Peter A. Flannery
Tłumaczenie: Maciej Pawlak
Gatunek: fantastyka, fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 4 marca 2020

 

Za egzemplarz do recenzji dziękujemy WYDAWNICTWU FABRYKA SŁÓW

 

 

CHCESZ WIĘCEJ CIEKAWYCH RECENZJI KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.