komiksnews komiks

Komiks: „These Savage Shores” trafi na polski rynek

Na polskim rynku pojawia się nowe wydawnictwo komiksowe Lost in Time. Pierwszym tytułem, jaki wprowadzą do księgarń będzie polska edycja These Savage Shores z oferty jednego z najciekawszych wydawnictw amerykańskich – Vault Comics. Premierę wstępnie zaplanowano na drugą połowę maja, ale z uwagi na obecną sytuacje, termin może się przesunąć.

Rok 1766. Dwa stulecia po tym, jak pierwszy europejski okręt dopłynął do Wybrzeża Malabarskiego i zawinął do portu w Kalikacie, Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska stara się zabezpieczyć swoją przyszłość na lukratywnym Jedwabnym Szlaku.

Na pokładzie jednego ze statków Kompanii przybywa istota będąca ucieleśnieniem pradawnego zła, licząc na zadomowienie się w nowo odkrytej krainie. Wkrótce jednak przekonuje się, że ziemie nad Indusem zamieszkują demony i legendy dużo starsze od niej samej.

Autorzy:

Ram V – jest nagradzanym twórcą komiksów i powieści graficznych, takich jak These Savage Shores, Paradiso, Grafity’s Wall i Ruin of Thieves. Jego opowiadania i komiksy pojawiły się w kilku antologiach, a najnowsze prace znalazły się w Batman: Secret Files stworzonym dla DC Comics.

Sumit Kumar – Ilustrator Ruin of Thieves i These Savage Shores. Od lat współpracuje z DC Comics, mając w dorobku rysunki do m.in. Batman: Pennyworth R.I.P. i Secrets of Sinister House

O Lost In Time: Misją wydawnictwa jest prezentowanie komiksów, które sami chcielibyśmy zobaczyć na polskim rynku. Poza bacznym przyglądaniem się nowościom poszukujemy interesujących pozycji wśród starszych tytułów, które z różnych przyczyn nie trafiły do Polski. Ten zamysł obrazuje znaczenie nazwy naszego wydawnictwa – uważamy, że wiele komiksów „zagubionych w czasie” zasługuje na uwagę rodzimych czytelników.

Więcej info na stronie wydawnictwa i FB

Redakcja Administrator