Książkirecenzja książka

Delfina Chmielecka Excalibur. Dziedzictwo ludzkości – recenzja

Debiutancka powieść Delfiny Chmieleckiej to kawał bardzo dobrej fantastyki. Excalibur. Dziedzictwo ludzkości łączy w sobie mnóstwo elementów, które uwielbiają fani tego gatunku. Jeśli chcecie odkryć mroczne rodzinne sekrety, poszukać źródła tajemniczej klątwy, odwiedzić obce światy i spotkać cywilizacje, o których istnieniu nawet nie śniliście, to książka Wydawnictwa Novae Res jest lekturą, po którą koniecznie powinniście sięgnąć.

Liv to młoda dziewczyna jakich wiele. Studiuje medycynę i mieszka z ciotką. Jej życie naznaczone zostało przez tragedię, jaką była utrata rodziców, którzy zginęli w wypadku. Liv mieszka w Polsce, ale pochodzi ze Szkocji. Marzy o tym, by udać się na Zachód i odwiedzić grób rodziców. Pewnego dnia dziewczyna decyduje się na wymarzoną podróż. W swojej dawnej ojczyźnie dowiaduje się, że historia jej przeszłości jest zupełnie inna, niż mówiła jej ciotka Martha. Zdeterminowana Liv postanawia odkryć, kim tak naprawdę jest.
W czasie, kiedy główna bohaterka odkrywa powoli sekrety swojej przeszłości, świat opanowuje epidemia, która dziesiątkuje ludzi. Choć wydaje się to nieprawdopodobne, wszystko wskazuje na to, że Liv ma jakiś związek z zarazą. Niespodziewanie dziewczyna przenosi się do zupełnie innego świata – Akaburu. Bohaterka powieści musi odnaleźć się wśród innych ras, sieci tajemnic i intryg. Na szczęście, dziewczyna nie zostaje w obliczu nieznanego sama. Towarzyszyć jej będzie należący do rasy Lilainu Excalibur. Jakie są intencje chłopaka? Co ukrywa przed Liv i dlaczego właściwie stara się jej pomóc? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania, czytelnik może zatracić się w niezwykłym świecie stworzonym przez Delfinę Chmielecką.

Excalibur. Dziedzictwo ludzkości to bardzo dobrze, lekko napisana, a przez to niezwykle wciągająca lektura. Książkę czyta się szybko i z ogromną przyjemnością. Kolejne wydarzenia intrygują, nie pozwalając na to, by czytelnik wyrwał się ze świata Liv. Autorka powieści wykazała się ogromną kreatywnością, tworząc obcy świat, pełen niezwykłych cywilizacji. Historia głównej bohaterki jest bardzo ciekawa, a rozwiązanie jej tajemnicy… będziecie musieli się przekonać sami. Książkę Delfiny Chmieleckiej uważam za bardzo udany debiut i chętnie sięgnę po jej kolejne, mam nadzieję równie ciekawe powieści.

Excalibur. Dziedzictwo ludzkości
Autor: Delfina Chmielecka
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 14 stycznia

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Agnieszka Satława Recenzent

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya. 

Agnieszka Satława

Jako wielka fanka Harrego Pottera wciąż czeka na list z Hogwartu. W międzyczasie zaczytuje się w fantastyce, ale innymi gatunkami też nie gardzi. Nałogowo ogląda seriale DC. Uwielbia komiksy paragrafowe, a w planszówki może grać godzinami. Nigdy nie opuszcza nowej produkcji Marvela ani Disneya.