Andrzej Malszeszka. Czerwone Krzesło – recenzja

Czerwone Krzesło to pierwszy tom wspaniałego cyklu dla dzieci Magiczne Drzewo, którego autorem jest Andrzej Maleszka. Książka ta została napisana w 1983 roku i ponownie wydana nakładem wydawnictwa Znak Emotikon, żeby bawić kolejne pokolenia młodych czytelników.

Powieść ta opowiada o trójce dzieci – Kukim, Tosi i Filipie, które spotykają się z niesłychanie potężną mocą. Moc ta znajduje się w zwyczajnym czerwonym krześle, które spełnia życzenia, te dobre i te złe. Bohaterowie przypadkowo natrafiają na dziwny przedmiot płynący z nurtem rzeki i postanawiają go wyłowić. Szybko okazało się że przedmiot ma magiczne właściwości. Niestety kiedy za pomocą czarów rodzice opuszczają dzieci, rodzeństwo wyrusza im na pomoc, przeżywając mnóstwo niesamowitych przygód. Miła dziewczyna – Tosia, odważny chłopak – Filip i mądry chłopiec – Kuki. To trójka dzieci, która ryzykuje życie dla rodziny.

Książka Andrzeja Maleszki bardzo mi się spodobała i zachęciła do poznania całego cyklu. Stało się to za sprawą intrygujących młodych bohaterów i fantastycznych przygód które przeżywali w czasie swoje niesamowitej podróży ratunkowej. Mam nadzieje że lektura Czerwonego Krzesła sprawi, że inne dzieci też znajdują inspirację do czytania, nie tylko Magicznego Drzewa, ale też innych książek.

Czerwone Krzesło
Cykl: Magiczne Drzewo
Autor: Andrzej Maleszka
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Gatunek: literatura dla dzieci
Data wydania: 31 marca 2015

 

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KSIĄŻEK? POLUB TĘ STRONĘ: