KsiążkiKsiążki nowości

Książka żony Billa Gatesa wkrótce w Polsce! Premiera „Momentu zwrotnego”

Debiutancka książka Melindy Gates, która nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się już w lipcu, podbija listę bestsellerów The New York Timesa! The Moment of Lift pojawiło się na 3 miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się tytułów w Stanach Zjednoczonych.

Ten tytuł to wydarzenie na międzynarodowym rynku wydawniczym! Debiut pisarski Melindy Gates, filantropki, jednej z najpotężniejszych kobiet według rankingów Forbesa, to aktualne i potrzebne wezwanie do wzmocnienia roli kobiet. Autorka od dwudziestu lat prowadzi misję, której celem jest znajdowanie rozwiązań dla ludzi pilnie potrzebujących pomocy, bez względu na to, gdzie żyją i kim są. Podczas tej podróży coraz wyraźniej zaczęła zdawać sobie sprawę z jednej rzeczy: Jeśli chcesz, by całe społeczeństwo dążyło ku lepszemu, nie możesz traktować gorzej kobiet.

W tej poruszającej książce dzieli się mądrością zdobytą dzięki spotkaniom z inspirującymi ludźmi, których poznała podczas swej pracy i podróży po całym świecie. Sama najlepiej wyjaśnia swoją motywację we wstępie: „Dlatego właśnie musiałam napisać tę książkę – by podzielić się historiami ludzi, którzy pozwolili mi znaleźć życiowy cel i siłę do działania. Chcę, byśmy wszyscy zobaczyli, jak możemy wspomóc kobiety tam, gdzie żyjemy”.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

That moment when you find out your book made it on the @nytimes best sellers list! 🙌❤️ #MomentofLift #EqualityCantWait

Post udostępniony przez Melinda Gates (@melindafrenchgates)

Melinda wspiera swą narrację alarmującymi danymi, prezentując kwestie, które w największym stopniu wymagają naszej uwagi – od małżeństw dzieci przez brak dostępu do środków antykoncepcyjnych po nierówne traktowanie ze względu na płeć w miejscu pracy. Pisze też o swoim życiu osobistym oraz o drodze do równouprawnienia w małżeństwie. Jednocześnie stale udowadnia, że nigdy dotąd nie mieliśmy dogodniejszych warunków do zmieniania świata – i samych siebie.

Pisząc z pasją, szczerością i wdziękiem, przedstawia nam niezwykłe kobiety i pokazuje moc, jaką daje wspólne działanie.

Damian Drabik

Rocznik 1992. Z wykształcenia historyk sztuki i kulturoznawca, z zamiłowania pożeracz filmów, książek i szeroko pojętej popkultury.