Tymek i Mistrz – recenzja komiksu

Kultura Gniewu ponownie zwiekszyla nakład kultowego polskiego komiksu – Tymek i Mistrz. Jest to historia roztargnionego nauczyciela i jego ucznia Tymka. Pierwszy raz pojawili się około piętnastu lat temu na w Komiksowie, dodatku do Gazety Wyborczej i od tamtej pory skradli serca fanom zabawnych historii. Twórcami są Rafał Skarżycki i Tomek Lew Leśniak.

Bohaterowie komiksu na setkach stron przeżywają całe mnóstwo niesamowitych, zwariowanych i absurdalnych przygód, nie pozwalając czytelnikom na nudę nawet przez chwilę. Roztargniony Mistrz i niesforny uczeń sprawiają, że czytelnicy przeżywają wraz z nimi przygody przepełnione mnóstwem zabawnych gagów i nafaszerowanych humorem sytuacji. Oprócz dwójki niecodziennych, nawzajem uzupełniających się bohaterów, na kartach komiksu pojawia się całe mnóstwo postaci epizodycznych. Najzabawniejszymi są główni przeciwnicy naszej dwójki, czyli czarnoksiężnik Psuj i jego uczeń Popsuj, którzy za wszelką cenę chcą pokonać Mistrza i Tymka.

Losy Mistrza i jego ucznia nie tylko bawią, ale i trzymają w napięciu. Bohaterowie przeżywają ogrom przygód nie tylko w różnych miejscach, ale i czasach. Walczą z wampirami, wilkołakami i cyklopami. Spotykają królów i księżniczki. Stają się nawet obiadem dla ludożerców. Czyż to nie jest fascynujące? Do tego stopnia, że ciężko się oderwać od tych krótkich historyjek. Mimo, że mnóstwo tu absurdu i groteski, to historyjki napisane są z finezją, a każda zakończona jest morałem.

Tymek i Mistrz to barwne komiksowe przygody wyjątkowych bohaterów, którzy mimo wielu lat na karku, z powodzeniem będą bawić kolejne pokolenia młodych czytelników. Ale wbrew pozorom także starsi odbiorcy mogą odkryć w utworach Rafał Skarżyckiego fascynującą lekturę. Rewelacyjne remedium na smutki. Dobra zabawa gwarantowana.

Tymek i Mistrz. Tom 1
Scenariusz: Rafał Skarżycki
Rysunki: Tomasz Lew Leśniak
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Gatunek: komiks

 

 

za egzemplarz do recenzji dziękujemy Wydawnictwu Kultura Gniewu

CHCESZ WIĘCEJ RECENZJI NAJNOWSZYCH KOMIKSÓW? POLUB TĘ STRONĘ:

 

Filmowy malkontent. W kinie docenia wyrazisty styl. Uwielbia kino Tima Burtona, Guillermo del Toro czy Wesa Andersona.